Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Byty vo štvrtej veži Sky Parku sa chystajú do predaja. Penta povedala s akou cenovkou

09.12.2019 | Martin Poláš

Diskusia (17 reakcií) Pravidlá diskusie

09.12.2019 | equilibriums

Treba demokratizovať štát (odplutokratizovať ho), aby nám nevládla úzka skupina ľudí (pred rokom 1989 to bola jedna strana, teraz je to pár oligarchov). Potom takýto demokratizovaný štát bude naozaj reprezentovať ľudí a môžeme tu stavať nájomné byty - dostupné bývanie pre každého.

Súkromný investor nikdy nezabezpečí dostupné bývanie pre priemerného človeka.

09.12.2019 | Najkrajsipixel

Presne tak! A dovolenku na Jadrane do každej rodiny!

09.12.2019 | equilibriums

Takto relativizovať a porovnávať v podstate luxusný statok akým je dovolenka so základnou životnou potrebou akou je bývanie, je fakt na psychiatrickú liečbu.

11.12.2019 | qwery

a preto by si mal každý vedieť dovoliť kúpiť bývanie v SkyParku?

Lebo dostupného bývania je kopec, len nie v centre Bratislavy (takisto ako v centre Viedne, Brna, Budapesti, Prahy, ................)

13.12.2019 | equilibriums

Nie, nepíšem, že má každý si dovoliť kúpiť bývanie v Skyparku, ale vôbec nejaké.

Ach jaj, ty budeš zase nejaký bratislavský kaviarenský teoretik, že? A ten čo pracuje vo Volkswagene, si má kúpiť podľa tvojej logiky nehnuteľnosť v Pustom Čemernom?

09.12.2019 | mam_rad_jablka

Spomínané byty majú prestrelenú cenovku, to je fakt. Bratislava nie je Kodaň. 4 tisíc za m2 je bublina.

Ak by som bol ja podnikavý typ a mal kapitál, znova by som staval paneláky. ľudia si na ne zvykli, postavia sa rýchlo a nie každý potrebuje si dokazovať, že má na 4 tisíc za m2. Sú ľudia, čo jednoducho chcú len bývať. Takže by som staval byty z prefabrikátov. DDS nemôžu investovať do bytov? Kooperatíva ako pokračuje so svojím plánom?

09.12.2019 | MyslimSiTo

teoreticky by DDS mohli investovat, ale pri urokovych sadzbach hypotek pod 1% by som ako sporitel nebol nadseny, keby takto investovali.

09.12.2019 | mam_rad_jablka

Mohli by priamo stavať a potom ponúkať na prenájom alebo predaj. Mohlo by to priniesť dlhodobý stabilný príjem vyšší ako dlhopisový fond... pre konzervatívnych sporiteľov. A je to dlhodobá investícia v súlade s dlhodobým sporením.

10.12.2019 | Jokerito

Ale tento stat nechce stavat najomne byty, lebo inak by oligarchovia stratili zaujimavy biznis...postavit kralikarne , ci sem tam aj luxusne byty ale tak draho ich pedavat aby sa ludia zadlzili, ostali chytení v kolotoci splatok do slova do smrti a oni mali hotove prachy.

13.12.2019 | equilibriums

Radšej kúpia 14 stíhačiek či koľko, ako keby mali za tie isté peniaze postaviť bývanie pre 80 000 ľudí.

10.12.2019 | Niless

a vy si uvedomujete ze tie byty nie su pre nas plebs? pozrite si LV z riverparku alebo panorama city. pred casom dost velky podiel tvorili ludia z vychodu ktorý bud ukrili alebo zainvestilovali ci vyviezli majetok mimo ich dzamahriju...najma rusi a dost velka cast aj na rozne firmy z cypru.
je mi luto ale ani stag nezabezpeci byvanie ore kazdeho, to sme tu uz mali a bol tu celkom fajn blok od cloveka ktory to pekne opisal. ci myslite ze stat to aj napriek tomu vie? preco to potom ani za boha nejde v takom zdravotníctve?
štát je najhorsi vlastnik toboz u nas. neverte na nejakeho idealneho politika ci uradnika...aj keby bol su tam silnejsie vplyvy a to su rozne skupiny ktore uz toho politika ci uradnika nejako zlomia pre svoju vec.

13.12.2019 | equilibriums

Áno uvedomujeme si, že nie sú pre plebs. No treba si uvedomiť, že človek pracujúci v Bratislave nemôže súčasne bývať v Humennom a dochádzať za prácou lietadlom. Bývanie v Bratislave má byť dostupné pre toho, kto tam pracuje. Tak isto, ako bývanie v Humennom má byť dostupné pre toho, kto tam pracuje. Či všetci budeme migrovať na západ s vidinou toho, že raz si prinesieme späť svoje úspory do svojho pôvodného chudobného regiónu?

09.12.2019 | gejza77

https://www.youtube....

10.12.2019 | Paninaro

Treba si uvedomit ze koncia dalsie styri roky mafiansko kleptokratickej vlady zlocineckeho zoskupenia smer sns most, a to znamena tisice zahojenych politickych norminantov, uradnikov a inych zkorupovanych politrukov s batohmi plnych disponibilneho kešu ktory treba niekde ulozit a preprat.

Toto su primarni klienti realitnych projektov v tomto case, vdaka nim sa stavia skypark 4 alebo eurovea 2.

Ludia co si peniaze realne zarobili, vratane tych bohatsich, uz teraz nehnutelnosti nekupuju.

10.12.2019 | elon

BA potrebuje viac bytov na prenájom. Takže ten co kupuje byty a prenajíma pomáha BA developovat a posúvať ekonomimu kupredu. Odkladať na účte, tlačiť do ponožky alebo do amerických akcií veľmi nepomôže.

10.12.2019 | salamoon

sukromnych na prenajom je dost, no ziadne s regulovanym najomnym

13.12.2019 | equilibriums

Ak si niekto kúpiť na hypotéku už existujúci byt, nie novostavbu, tak určite nepomáhať s "developmentom" a len deformuje ekonomiku.

Pretože toto väčšina robí, berie si hypotéky na už postavené byty.