Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Bývalý hotel Trnavan sa zmení na bývanie

09.05.2016, 05:00 | Daniel Suchý | © 2016 News and Media Holding

Niekdajší internát učilišťa skrachovaných Trnavských automobilových závodov a neskôr hotel Trnavan sa zmení na bytový dom. Správca úpadcu Pavol Korytár už získal stavebné povolenie na prestavbu objektu na Zelenečskej ulici.

  • Tlačiť
  • 1

V desaťpodlažnej budove s jedným podzemným podlažím vznikne kompletnou rekonštrukciou 137 bytov. Až 125 z nich má byť jednoizbových s výmerami od 32,8 štvorcového metra, desať dvojizbových a dva trojizbové. V suteréne budú technické zariadenia a sklady pre byty.

Jednotlivé ubytovacie priestory aj spoločenské miestnosti budú prebudované na byty. Horné podlažie zostane prenajaté pre technologické zariadenia. V rámci rekonštrukcie sa počíta s výmenou okien a dverí, zateplením, novými rozvodmi, vykurovacími telesami a elektroinštaláciou.

Na pozemku patriacom k ubytovni má byť vybudované nové parkovisko pre 99 áut, detské ihrisko s oddychovou plochou a zeleňou.

P. Korytár vlani v decembri predložil zámery s budovou patriacou do majetku Trnavských automobilových závodov, ktoré sú v úpadku. Nové byty, ktoré vzniknú rekonštrukciou, majú byť určené na predaj mladým rodinám. Tomu má byť prispôsobená cena 30-tisíc až 35-tisíc eur.

Objekt má potom ísť do verejnej dražby a výťažok z predaja má slúžiť na splácanie záväzkov bývalého štátneho podniku, ktorý ukončil výrobu v roku 1999.

Záujem o byty je otázny. V susedstve je totiž súkromná ubytovňa, kde podľa miestnych bývajú neprispôsobiví občania. Aj preto sa obyvatelia susedstva obávali, či nebude aj bývalý Trnavan slúžiť ako útočisko neplatičov. Vlani spísali petíciu, ktorou sa dožadovali informácií o budúcom využití objektu.

V susedstve je tiež už dlhšie na predaj vyše hektárový pozemok s pripraveným projektom polyfunkčného súboru s 250 bytmi, ktorý má vydané územné rozhodnutie. Spoločnosť MIKO so španielskym vlastníkom projekt predstavila v roku 2008. Výstavba bola plánovaná už na ďalší rok, doteraz sa však nezačala.

  • Tlačiť
  • 1