Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Bývanie Pri mýte bude rušné

15.08.2018, 05:02 | Martin Marec

Keď sme prichádzali na miesto obhliadky druhej etapy obytného komplexu Pri mýte, už z diaľky na nás hľadeli jednoduché solitéry s jednotnou architektúrou, primeranou výškou objektov s jedným odtieňom farby a so zaujímavým konceptom zelene. Pozreli sme sa, ako sa bude bývať v miestach bývalej industriálnej zóny a v tesnom susedstve Račianskeho mýta.

  • Tlačiť
  • 0

Rande s realitou - menu:

Pri mýte II - vnútroblokZdroj: Armatrade GRP, s.r.o.

Lokalita a architektúra

Obytný súbor Pri mýte II sa nachádza v blízkosti významnej bratislavskej dopravnej radiály na území bývalého areálu Bratislavských elektrotechnických závodov. Zo severnej strany je v dotyku s Račianskou ulicou a z juhu susedí so zanedbanou železničnou stanicou Filiálka. Zo západu kontinuálne nadväzuje na prvú etapu projektu Pri mýte, od Kominárskej ulice a na východnej strane susedí so Škultétyho ulicou, za hranicou ktorej sa črtá bytový komplex Urban Residence.

Pri mýte II - pohľad na najvyšší bytový domZdroj: Armatrade GRP, s.r.o.

Nový obytný komplex tvorí celok s jednotnou architektúrou. Pozostáva z piatich samostatných objektov, z toho štyri majú sedem nadzemných podlaží a jeden je 12-podlažný. Rozmiestnené sú šachovnicovo v dvoch radoch. Objekty majú obdĺžnikový pôdorys a sú dostatočne od seba rozostúpené.

Pri mýte II - výhľad na FiliálkuZdroj: Armatrade GRP, s.r.o.

V druhej etape sa nachádza spolu 195 bytových jednotiek. V podzemných podlažiach, a to pod celým pozemkom riešeného územia, sa nachádza 244 garážových miest.

Pri mýte II - výhľad na severZdroj: Armatrade GRP, s.r.o.

Fasády objektov sú členené lodžiami a terasami, avšak sú uzavreté posuvnými perforovanými tieniacimi paravánmi z hliníkového plechu, ktoré sú absolútne v súlade s fasádou.

Pri mýte II - pohľad na tieniace lamely zvonkuZdroj: Armatrade GRP, s.r.o.

Fasádu tvorí kombinácia kontaktnej zateplenej fasády so šúchanou omietkou s inštalovaným metalickým hliníkovým panelom upravených práškovaním.

Pri mýte II - fasádaZdroj: Armatrade GRP, s.r.o.

Fasáda pôsobí veľmi kompaktne a priniesla do našej architektúry iný názor. Farba fasády symbolicky pripomína bývalý industriálny charakter tohto územia, ale jej „blatový“ odtieň podľa nášho názoru nebol vhodne zvolený pre stavbu určenú na bývanie. Pôsobí pochmúrne a priestor medzi bytovými domami opticky zmenšuje.

Pri mýte II - stojany na bicykle vo vnútroblokuZdroj: Armatrade GRP, s.r.o.

Prvá etapa obytného súboru je už zabývaná. Spolu s druhou etapou majú vytvorený spoločný vnútroblok s detskými ihriskami, kvetinovými záhonmi a zaujímavými sadovými úpravami.

Pri mýte II - detské ihriskoZdroj: Armatrade GRP, s.r.o.

Chodníky sú zo zámkovej dlažby a zhromažďovacie priestory tvoria plochy z vibrovaného betónu. Celý tento priestor je členitý, aby sa v ňom  darilo aj vyrastenejším drevinám a pôsobil zaujímavejšie.

Pri mýte II - zeleňZdroj: Armatrade GRP, s.r.o.

Spoločné priestory

Vstupné a spoločné priestory objektu sú veľmi priestranné, reprezentačné, presvetlené 

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS
s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy Penta, Penta Real Estate, Pri mýte, Rande s realitou

Diskusia (0 reakcií)