Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Ceny bývania v Bratislave atakujú historické rekordy

05.02.2019 | Tomáš Vašuta

Diskusia (5 reakcií) Pravidlá diskusie

05.02.2019 | olivertwist

.... to je výsledok aj toho, že:
- stavebné úrady sú podriadené volenej samospráve (na rozdiel napr. od ČR), a tá je absolútne nekompetentná a navyše sa populisticky podlizuje profesionálnym "aktivistom" a občanom nalepených na nich,
- starostovia veselo porušujú stavebný zákon pod tlakom občanov - veď kto by súhlasil s ďaľšou výstavbou kdekoľvek v okolí môjho domu - keď predsa JA už bývam !
- vláda "ľudu" už 40 rokov sľubuje nový stavebný zákon - ale nemajú ešte ani draft ! - ten starý je z r. 1976 !!!
- výsledkom toho celého je FAKT, že SR je na 147 mieste na svete v rýchlosti a kvalite povoľovacích procesov stavieb !!!!
t.j. na úrovni rozvojových afrických krajín, ktoré sú roky vo vojne....

05.02.2019 | Martin005

Otazka znie...komu tento stav vyhovuje? Asi treba hladat tych, ktori na tom najviac zarobia...developery = casto financne skupiny a rozne ine zoskupenia...

05.02.2019 | Matej Jelínek

A z čoho tak usudzujete? Ceny stavebných prác a materiálu išli za minulý rok zvýšili o takmer 15%, ceny nehnuteľností napríklad v Bratislavskom kraji o 5,83% podľa tohto článku. Nehovorím o náraste cien služieb a pozemkov. Takže nárast zárobkov ako vravíte, je otázny.

Môj názor je, že najviac to vyhovuje majiteľom pozemkov, pretože bez pridania hodnoty zvyšujú ich ceny. A developeri väčšinou pozemky dlhodobo nedržia. Pokiaľ ich teda nezdržujú povoľovacie procesy. Nemali by ste spájať finančné skupiny s developermi len preto, že poznáte 2 veľké spoločnosti, ktoré takto fungujú.

Ja súhlasím s Oliveromtwistom.

06.02.2019 | MotorSport009

Ceny isli este vyssie ako 15% v niektorych pripadoch, pracovna sila na stavbach - kvalifikovana ktoru si prenajima developer je draha.

Majitelia pozemkov zvysuju ceny, co sa odraza v cene bytov.

Verte ze ak by developer kupil pozemok v Bratislave za cenu 100€/m2 aj IS a moze postavit peknu bytovku, predaval by byty najlacnejsie aby mal co najskor vypredane...

07.02.2019 | Laborec

Ceny bytov isli "nekrestansky" hore aj tam (nenove byty), kde cena materialov a cohokolvek ineho z logiky veci je nula.
Zdrazovanie bytov vyhovuje: developerom, realitkam, majitelom nehnutelnosti, statu....na druhej strane stoji iba clovek, so svojou rodinou, ktory potrebuje byvat.