Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Čerešne v Dúbravke začínajú stavať

07.07.2016, 05:00 | Ľuboš Mistrík | © 2016 News and Media Holding

V bratislavskej Dúbravke začne čoskoro rásť nový developerský projekt. Skupina ITB totiž podpísala zmluvu o výstavbe Čerešní, ktoré sú v predaji už viac než rok. V lokalite známej ako Polianky vznikne 173 bytov v ôsmich blokov, stavať bude česká skupina Gemo.

  • Tlačiť
  • 2

Tagy

Názory

„Skupina GEMO je veľká a silná spoločnosť vedená profesionálmi, vybudovala viacero kvalitných rezidenčných a komerčných nehnuteľností, čo je pre nás zárukou, že stavebné práce budú dodané včas a v nami požadovanej vysokej kvalite.“ hovorí Ivan Rolný z ITB.

„Poznáme doterajšie projekty od ITB a vieme, že sú nároční na kvalitu dodávky a vyžadujú profesionálny prístup. My vyznávame rovnaké hodnoty a myslím si, že portfólio našich realizovaných stavieb je dobrým predpokladom na to, aby táto spolupráca fungovala dobre,“ dodáva Jaromír Uhýrek, majiteľ skupiny Gemo.

Firma na Slovensku postavila obchodné centrum Forum v Poprade, v susednej Českej republike má za sebou viac než stovku realizácií.

Vlastný vnútroblok

Projekt vedľa predajne Kaufland neďaleko dúbravského zimného štadióna získal stavebné povolenie koncom vlaňajška. V súčasnosti je predaných zhruba sto bytov, keďže developer vďaka rýchlemu predaju pridal do ponuky po úvodnej prvej etape aj druhú. Ich ceny dosahujú približne 2 100 až 2 300 eur/m2 s DPH.

Objekty s architektonicky výraznými fasádami majú najviac desať podlaží, vo vnútrobloku sa počíta s komunitnými záhradami, detským ihriskom a škôlkou. Areál bude uzavretý a 24 hodín denne strážený, pričom vstup cez recepciu budú mať len obyvatelia komplexu.

Čerešne - vizualizáciaZdroj: ITB

Vznikne 124 parkovacích miest v podzemí a 126 vonku. Počíta sa aj s jedenástimi komerčnými priestormi pripravenými pre obchody alebo kancelárie s celkovou plochou 1 100 m2. Vlani developer avizoval termín štartu výstavby ešte na november 2015.

ITB je developerská skupina známa najmä oceňovaným projektom Nový háj v Petržalke, kde bola spoluinvestorom. Okrem toho postavila kancelársky Wallenrod a Business Garden Štefánikova, obytnú zónu Rusovský sad a pripravuje Mamapapa v Dúbravke. Projekt Sokolská blízko centra mesta je rozostavaný a jeho dokončenie mešká kvôli sporom s bývalým dodávateľom.

  • Tlačiť
  • 2

Tagy Názory