Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Česká CTR Group prichádza do Bratislavy, postaví Karloveské terasy

30.11.2016, 05:00 | Tomáš Vašuta | © 2016 News and Media Holding

Do hlavného mesta prichádza nová developerská skupina. Stavať takmer stovku bytov v Karlovej Vsi plánuje česká spoločnosť CTR Group. Známa je najmä pôsobením v Košiciach, kde rozbehla projekt Rezidencia pri radnici.

  • Tlačiť
  • 3

Tagy

CTR group

Česká skupina pripravuje projekt s názvom Karloveské terasy v lokalite medzi ulicami Jána Stanislava a Karloveská. Aktuálne nevyužívaný pozemok je blízko električkovej zastávky Nad lúčkami.

O projekte v hlavnom meste hovoril CTR Group už dlhšie, pôvodne uvažoval o komplexe so 45 bytmi. Nakoniec to bude dvojnásobok. Podľa dostupných informácií by developer chcel v Karlovej Vsi stavať 90 bytov rozložených v troch bytových blokoch. Dispozične by chceli Česi ponúknuť jedno- až štvorizbové byty.

Podľa prospektu, ktorý firma vydala, bude na predaj 57 bytov, zvyšok poputuje na trh vo forme prenájmu. „Moderný projekt „Karlova Ves“ v hlavnom meste Slovenska, v Bratislave, má výbornú dostupnosť do centra mesta. Projekt ponúka krásne výhľady a vďaka jeho štruktúre dostatok súkromia pre rezidentov,“ opisuje skupina základné charakteristiky komplexu.

Pozemky, kde má vyrásť projekt Karloveské terasy.Zdroj: Google Street View

Kedy sa začne stavať je nateraz otázne, developer aktuálne na projekte pracuje. Už teraz je však isté, že nemusí zostať len pri ňom. „Pozeráme sa do budúcna a pokiaľ bude na stole zaujímavá ponuka, sme pripravení portfólio našich projektov naďalej rozširovať,“ uviedol pre TREND Reality riaditeľ Real Estate CTR Group Ján Horváth.

Skupina je pritom na Slovensku aktívna. V tomto roku začala so stavebnými prácami na projekte Rezidencia pri radnici  v Košiciach, kde vytvorí 272 nových bytov. Okrem toho CTR Group oznámil v metropole východu ďalší projekt.

Neprehliadnite

Vedľa košickej Steel Arény chcú postaviť polyfunkčný komplex Business centrum Košice III, ktorý okrem kancelárií, obchodov a hotela ponúkne aj 140 bytov. Projekt s rozpočtom 28 miliónov eur by mali otvárať v roku 2019.

Okrem Slovenska a Česka pôsobí firma aj v Nemecku, kde realizuje viacero rezidenčných projektov v Drážďanoch či Regensburgu. Zaujímavosťou je, že skupina v projektoch necháva značnú časť bytov na prenájom. Napríklad drážďanský projekt Residenz am Zwinger priniesol 189 bytov, z toho 103 bolo určených na prenájom a zvyšok na predaj.

  • Tlačiť
  • 3

Tagy CTR group