Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Čiernu Vodu schválili, no s podmienkou

20.09.2010, 14:00 | SITA | lmi

Územný plán časti Triblavina je odobrený, podmienkou je riešenie dopravy

  • Tlačiť
  • 0

V satelitnej obci blízko Bratislavy odobrili novú výstavbu. Poslanci schválili kritizovanú zmenu územného plánu, ktorý umožňuje stavať bytovky výhľadovo pre desiatky tisíc obyvateľov. Podmienkou však je riešenie dopravy, informuje tlačová agentúra SITA.

Ide o zmenu územného plánu zóny Čierna Voda - Triblavina, ktorá povoľuje  nové sídlisko. Poslanci prijali zmenu územného plánu v pomere 5:2, avšak spolu s konkrétnym uznesením.

V ňom sa hovorí, že sa nebude kopať žiadny základ rodinných domov, pokiaľ nebude napájač na diaľnicu, nebude pripravená infraštruktúra a nebudú hotové cesty. Práve nedostatočné dopravné riešenie a prehustenie ciest kritizuje samosprávny kraj.

"Je to veľké memento do budúcnosti, že piati poslanci môžu rozhodnúť o viac ako 40-tisícovej zástavbe. Opakovane sme zdôrazňovali, že najprv musí byť vyriešená doprava, až potom sa môže začať stavať a s touto našou hlavnou výhradou sa hneď budúci týždeň obrátime na krajský stavebný úrad," reagoval na predseda župy Pavol Frešo.

Podľa starostu obce Chorvátsky Grob, Štefana Balaška, sa nový územný plán pripravoval päť rokov a spolupráca s investorom bola vždy dobrá. Investorská spoločnosť Grunt podľa neho akceptuje pripomienku, že najskôr vybuduje privádzač a inžinierske siete a potom bude stavať.

Kritika pripravovaných zmien územného plánu bola medializovaná miniulý týždeň.

Mapa na titulke - ČiernaVoda.info

  • Tlačiť
  • 0

Diskusia (0 reakcií)