Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom
Objednajte si denný súhrn správ
Vyberiete si len témy, ktoré vás zaujímajú.
Zasielanie newslettra kedykoľvek vypnete.

CityPark Ružinov spúšťa predaj bytov v tretej veži

27.10.2016, 05:00 | Daniel Suchý | © 2016 News and Media Holding

Rok po začiatku obnoveného predaja projektu 3nity pod novým názvom CityPark Ružinov sa do ponuky dostali byty aj v poslednej z troch veží. Ceny sa pohybujú od necelých 2 100 do takmer 2 400 eur za štvorcový meter.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 0

V projekte je spolu 432 bytov, 117 apartmánov a loftov, 16 obchodných priestorov a 783 parkovacích miest. Vlani sa najprv do ponuky dostali zvyšné byty v dokončenej veži pri Plynárenskej ulici, ktorú stihol skolaudovať pôvodný developer ešte začiatkom roku 2012 pred prepadnutím polyfunkčnej podnože. Voľné sú tu ešte tri byty.

Následne sa začal predaj v prostrednej budove, s 25 podlažiami najvyššej v projekte. Zo 169 bytov sú voľné už len tri. Začiatkom septembra tohto roku išlo do predaja prvých 37 bytov tretej veže pri Jarabinkovej ulici, tento mesiac sa ponuka rozšírila o ďalších sedemdesiat jednotiek.

Predaných alebo rezervovaných je už 45 z nich. V ponuke sú 1,5-izbové, dvojizbové, 2,5-izbové, troj-, štvor- a päťizbové byty s výmerami od necelých 36 do 170 štvorcových metrov. Všetky byty majú balkón alebo terasu a takmer všetky v cene aj pivnicu.

CityPark Ružinov - vizualizáciaZdroj: Metrostav Slovakia

Ceny sa začínajú od 91 480 eur, najpočetnejšie dvojizbáky s výmerou okolo 62 m2 stoja 130-tisíc až 142-tisíc eur a trojizbáky okolo 70 m2 vychádzajú na 160- až 169-tisíc eur. Rezervované sú aj takmer všetky apartmány, pri voľných sa ceny začínajú od necelých 89-tisíc za 1,5-izbák s plochou 46 m2 bez balkóna.

Súčasťou projektu má byť aj park s rozlohou takmer osemtisíc štvorcových metrov s detským a petangovým ihriskom. Dokončenie prostrednej veže B je plánované na budúce leto a tretia veža označená ako C má byť hotová na jeseň 2018.

CityPark Ružinov - vizualizáciaZdroj: Metrostav Slovakia

Pôvodný projekt 3nity sprevádzali od začiatku problémy. Izraelský developer Vara Group začal stavať s polročným meškaním v roku 2009. V lete 2011 sa začala výstavba druhej veže. Prvá veža bola skolaudovaná v januári 2012.

O pol roka sa prepadla strecha na časti polyfunkčnej podnože s garážami, plánovanými obchodmi a wellness centrom. O pár týždňov sa začalo hovoriť o hroziacom konkurze developera. Projekt zamrzol, napokon ho prevzal generálny dodávateľ Metrostav SK a vypustil z neho obchodno-zábavnú časť. Dokončovanie rozbehol vlani.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 0

Tagy Biela Vrana

Diskusia (0 reakcií)