Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Conwert chce Greenviu ešte tento rok

21.10.2009, 00:05 | Ľuboš Mistrík | © 2009 News and Media Holding

Projekt rakúskej spoločnosti v Záhorskej Bystrici pozná konkrétnejšie termíny

  • Tlačiť
  • 0

Tagy

byty

Aktualizované (18:00) o vyjadrenie konateľky spoločnosti, Martiny Seidl, podľa ktorej celkové investičné náklady na projekt ostávajú v pôvodnej výške 400 miliónov korún (cca 13,2 milióna eur).

Firma Conwert, ktorá je v Rakúsku známa najmä výstavbou nájomných bytoviek pripravuje projekt v Záhorskej Bystrici. Prvýkrát o ňom hovorila ešte na jar pred rokom, dnes sú jasnejšie bližšie čísla a termíny. Bytovky a rodinné domy vedľa cesty na Strmé vŕšky prinesú 102 jednotiek, firma hovorí o priamom predaji.

Dokumenty predložené štátnym orgánom hovoria o štarte výstavby ešte tento rok, čo predstavuje približne ročný sklz oproti predošlým plánom. Ako termín dokončenia firma aj na svojej oficiálnej webstránke prezentuje jar 2011.

Na pozemku s rozlohou 12 606 m2, ktorý patrí Conwertu majú vyrásť tri bytovky a deväť rodinných domov po tri bytové jednotky. Každá z bytoviek s troma podlažiami a štvrtým ustúpeným ponúkne 25 bytov. Konateľka slovenskej dcérskej spoločnosti Martina Seidl hovorila na jar 2008 o cenovkách od 52- po 57-tisíc korún za štvorec.

Celkovo sa počíta so 132 parkovacími miestami, aj v garážach. Úžitková plocha projektu pomenovaného Greenvia bude 8 164 m2.

greenvia

Projekt rastie v lokalite Krče pri ulici Pri Vápeneckom potoku. V tesnej blízkosti okrem veľkých rodinných domov v obľúbenej lokalite Strmé vŕšky chystá svoj projekt aj Penta a stavať sa začala ďalšia zóna - Pod vŕškami.

Vizualizácia – Conwert

  • Tlačiť
  • 0

Tagy byty

Diskusia (0 reakcií)