Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Cresco Invest postaví Forest Park na Mokrohájskej

25.01.2012, 11:55 | Ľuboš Mistrík | © 2012 News and Media Holding

Developerská skupina sa chce tento rok pustiť do menšieho projektu

  • Tlačiť
  • 8

Tagy

Cresco

Súčasná doba praje najmä komornejším projektom s menšími bytmi, do ktorých sa púšťa čoraz viac developerov, aj tých najväčších. Spoločnosť Cresco Invest Group (pripravila napríklad rozsiahly areál domov vo Vojke pri Dunaji) rozbieha 50-bytový projekt na Mokrohájskej ulici v štvrtom obvode metropoly.

Ide o komplex pomenovaný Forest Park blízko napojenia ulice na Lamačskú. Predbežne sa počíta so 49 bytmi, ktorých množstvo však v prípade záujmu o menšie jednotky možno zvýšiť na 51. V ponuke sú byty s výmerou od 36 po viac než 90 štvorcových metrov.

Cena najmenšieho začína na necelých 65-tisíc eur s DPH, čo po prepočte znamená približne 1 800 eur/m2 s daňou. K tomu prichádza nutnosť dokúpiť jedno parkovacie státie v dvojpodlažnej podzemnej garáži, ktoré stojí 14 400 eur, prípadne aj pivničnú kobku za 1 200 eur s daňou. Celkovo vznikne v podzemí 49 parkovacích miest.

Okrem toho plánuje Cresco Invest Group v okolí vybudovať aj park s detským ihriskom a dva komerčné priestory na prízemí určené najmä pre občiansku vybavenosť určenú obyvateľom bytovky a blízkeho susedstva. V súčasnosti sú podľa informácií TRENDreality.sk predbežne rezervované tri byty. Predajcom je realitná agentúra Lexxus.

Forest Park mali pôvodne rozostavať koncom vlaňajška, súčasný predpokladaný štart výstavby znie jar tohto roka s dokončením o osemnásť mesiacov neskôr. Zvláštnosťou má byť solárny systém na ohrev vody v projekte.

Developerská spoločnosť Cresco Invest Group sa oddelila od skupiny Cresco, ktorá staval napríklad Tri veže. Najznámejším projektom Cresco Invest Group sú rekreačné domy v rámci areálu pomenovaného Jazero Vojka neďaleko chránenej krajinnej oblasti Dunajské Luhy.

Vizualizácia – Cresco Invest Group

  • Tlačiť
  • 8

Tagy Cresco