Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom
Objednajte si denný súhrn správ
Vyberiete si len témy, ktoré vás zaujímajú.
Zasielanie newslettra kedykoľvek vypnete.

Cresco rozbieha svoju časť River Parku 2

30.07.2017, 20:00 | Daniel Suchý | © 2017 News and Media Holding

Pripravované pokračovanie nábrežného komplexu River Park, ktoré vzbudilo pred poldruha rokom zmiešané reakcie predstavením zámeru planetária, sa posúva bližšie k realizácii. Developerská spoločnosť Cresco Group predložila na schválenie svoju časť druhej fázy. J&T Real Estate neskôr predstaví druhú polovicu River Parku 2 zahŕňajúcu aj nové námestie a planetárium.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 13

Druhú etapu River Parku na mieste bývalého Parku kultúry a oddychu (PKO) na bratislavskom dunajskom nábreží tvoria tri časti. Polyfunkčný blok A situovaný smerom ďalej od centra, na severozápadnej strane bývalého PKO, pripravuje Cresco. Blok B, teda námestie s planetáriom a mediatékou a polyfunkčný blok C priamo susediaci s prvou etapou, má pod palcom J&T Real Estate.

Pozemky pod celým bývalým PKO patria spoločnosti Woal, čo je bývalý Henbury Development vlastnený cyperskými spoločnosťami, založený obomi developermi. Rozloha druhej fázy River Parku je takmer 2,8 hektára.

River Park 2 - Blok A - južný pohľadZdroj: Woal / EIA

Cresco predložilo prostredníctvom spoločnosti Woal na posúdenie vplyvov na životné prostredie zámer s pracovným názvom Polyfunkčný blok CPR – A. Komplex s dĺžkou vyše 180 metrov zaberie takmer 1,3 hektára. Vzniknúť tu má 121 bytov, 174 apartmánov, 1 900 štvorcových metrov predajnej plochy a 661 podzemných parkovacích miest.

„Hlavnú hmotu tvoria štyri lichobežníkové objekty prepojené v severnej časti nižšími štruktúrami, ktoré tak vymedzujú priestor vnútorných polootvorených átrií a efektívne odčleňujú jestvujúcu komunikáciu na Nábreží arm. generála Ludvíka Svobodu od pešej promenády,“ uvádza sa v zámere.

Neprehliadnite

Budova má navrhnuté tri podzemné podlažia, mezanín a päť až deväť nadzemných podlaží, pričom tri bloky bližšie k prvej fáze majú deväť podlaží a blok bližšie k mostu Lafranconi má osem podlaží. Prepojené sú päťpodlažnou časťou.

Blok A vytvára tri typy priestorov, ktoré sa prelínajú. Nábrežná promenáda s komerčnými prevádzkami v parteri svojim charakterom nadviaže na kritizovaný stiesnený priestor pred prvou etapou River Parku. Verejný priestor prechádza do polosúkromných komunitných záhrad medzi lichobežníkovými objektmi, čiastočne budú súkromnými predzáhradkami k prízemným bytom a apartmánom. Nad verejnými komunikáciami vzniknú vyvýšené zelené vnútorné dvory. Strechy sú riešené ako pochôdzne terasy.

River Park 2 - Blok A - pôdorys typického podlažiaZdroj: Woal / EIA

Vyšší podiel občianskej vybavenosti, v tomto prípade zastúpenej najmä apartmánmi, vyplýva z požiadaviek územného plánu definujúcich najviac 30-percentný podiel bývania. Byty budú sústredené najmä v dvoch západných vystúpených objektoch.

„Materiálové riešenie je dané predovšetkým kombináciou bezrámových presklených plôch s kamenným obkladom plných stien, doplnené použitím bronzového a dreveného obkladu. Zábradlia balkónov a strešných terás sú presklené, zabezpečujúce maximálnu transparentnosť a výhľady. Farebná paleta fasády je postavená na kombinácii teplejších šedých a bronzových odtieňov s tmavošedými rámami zasklenných stien a kontrastne svetlým prevedením superštruktúry,“ opisuje zámer architektúru.

Autorom návrhu Bloku A je štúdio Bogle Architects, ktoré s Crescom spolupracovalo už na projektoch kancelárií Uniq Staromestská a bytovom dome Uniq Majakovského.

Zámer uvádza predpokladaný začiatok výstavby v marci 2019 s dokončením o dva roky. Celkové náklady na stavbu odhaduje investor na 50 miliónov eur.

Na pozemku susediacom s areálom Výskumného ústavu vodného hospodárstva spadajúceho pod Ministerstvo životného prostredia, sú ešte pozostatky bývalého PKO, najmä športová hala VKP. Ich odstránenie je podľa zámeru v procese povoľovania.

River Park 2 - mapaZdroj: Woal / EIA

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 13

Tagy Cresco, J&T Real Estate, River Park

Realitná inzercia

Projekt NOBELOVA 3, BA III

Projekt NOBELOVA 3, BA III HERRYS ponúka na predaj byty v poslednej etape úspešného projektu Nobelova. Krásne byty s výhľadom na Malé Karpaty, v blízkosti zeleného parku - od 87 233 EUR.

Byty Bystrická - Devínska Nová Ves

Byty Bystrická - Devínska Nová Ves Štartovacie byty alebo vynikajúca investičná príležitosť. Byty Bystrická v Devínskej Novej Vsi od 85 758 EUR so štandardom v cene. Pozrite si ponuku bytov.

Hypokalkulačka na výpočet hypotéky s RPMN

Hypokalkulačka na výpočet hypotéky s RPMN Poradíme vám ako vybaviť výhodnú hypotéku bez stresu a námahy. Úverové ponuky zo všetkých bánk vám pripraví hypotekárny broker zo spoločnosti Smart Brokers.

POSLEDNÉ DVA BYTY ZA ZVÝHODNENÉ CENY!KRAMÁRE

Moderná novostavba na Kramároch. Výborná príležitosť na bývanie v lukratívnej lokalite. Všetky informácie o projekte Vám poskytneme v našej RK.

Hľadáte priestory pre nové možnosti?

Hľadáte priestory pre nové možnosti? Ponúkame na predaj a prenájom nebytové a obchodné priestory v priamom centre Bratislavy – Námestie SNP 15 – roh námestia SNP a Kamenného nám.

Prenájom kancelárií CBC 3|4|5 Karadžičova

Prenájom kancelárií CBC 3|4|5 Karadžičova Kancelárie štandardu A v budovách so zelenou - BREEAM certifikáciou. Reprezentatívne priestory, výhodná lokalita, maximálne pohodie, široká paleta služieb.

Realitná kancelária a hypotekárne centrum

Realitná kancelária a hypotekárne centrum Vaše úvery a nehnuteľnosti riešime ako naše vlastné. Vaša spokojnosť a vaše odporúčania sú základom nášho úspechu.

Bývajte pri Bojnickom Zámku na top adrese.

Bývajte pri Bojnickom Zámku na top adrese. Na predaj vynikajúco riešený, štýlový 4izb. byt s terasou. Situovaný na prestížnej adrese, Pribinova ulica, v projekte KONDOMÍNIUM v Bojniciach.

Pridať inzerát