Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Ďalší vežiak v centre žiada o územné rozhodnutie. Známe sú detaily o Ister Tower

15.10.2019, 05:02 | Martin Poláš | © 2019 News and Media Holding

Plánované projekty v zóne Chalúpkova v bratislavskom downtowne sa pomaly posúvajú vpred. Po susednom komplexe Portum požiadal o územné rozhodnutie mestskú časť už aj Ister Tower. Ten počíta popri rezidenčnej veži tiež s výstavbou administratívy a hotela.

  • Tlačiť
  • 7

Dvojica plánovaných projektov obsadí posledný nezastavaný trojuholníkový pozemok v zóne pri veľkej križovatke Košická – Prístavná - Landererova. Kedysi tu stála rafinéria Apollo, oproti sa nachádzajú vežiaky Panorama City.

Momentálne už Portum aj Ister Tower čakajú na vydanie územného rozodnutia. Druhý z nich už oň aktuálne takisto požiadal Staré Mesto, potvrdil pre TREND Reality Matúš Trajter, ktorý stojí za projektom prostredníctvom svojej spoločnosti The Galata Group.

Vynechané dvojizbáky

Developer naďalej počíta s pôvodnými parametrami projektu, teda výškou rezidenčnej veže na úrovni 102 metrov a 33 podlažiami. Architektom Ister Tower je Pavol Škombár z P.S. Arch.

Neprehliadnite

„Nepodliehame trendom, projekt sme nemenili. Nie je ani ambícia ho už ďalej modifikovať. Možné sú skôr menšie architektonické úpravy, ktoré budeme riešiť v stavebnej časti. Mám na mysli napríklad uzatváranie balkónov, keďže na horných podlažiach je vyššia veternosť, čo riešili napríklad obyvatelia Panorama City. Stvárnenie s dynamickou fasádou zostáva,“ hovorí Matúš Trajter.

Vežiak prinesie na trh 350 bytov a apartmánov. Zamerať sa chce primárne na 

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS
s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 7

Tagy downtown, Ister Tower