Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Ďalšie dve veže na Nivách majú začať stavať na jeseň, získali územné rozhodnutie

27.01.2020, 10:48 | Martin Poláš | © 2020 News and Media Holding

Projekt Portum, ktorý má doplniť novovznikajúcu štvrť v okolí Mlynských nív, už má v rukách územné rozhodnutie. Vybavovaniu povolení venoval developer uplynulé tri roky, aktuálne odhaduje, že na jeseň by dvojicu vežiakov mal začať stavať. Bytov bude menej, ako sa plánovalo pôvodne.

  • Tlačiť
  • 1

Pôvodný plán na začiatok výstavby bol koniec minulého roka, v predpokladanom termíne sa ale spoločnosti TK Estate nepodarilo dotiahnuť na úradoch všetky povolenia.

Momentálne však už má v rukách dôležitý dokument – rozhodnutie o umiestnenie stavby, ktorým Staré Mesto odobruje, že v území môžu vyrásť dve stometrové veže. Uchádzať sa tak už môže o stavebné povolenie.

Menej bytov

Developer o vydanie územného rozhodnutie žiadal vlani v septembri. Stavebný úrad napokon súhlasil s projektom pri nábreží Dunaja na voľnom pozemku oproti Panorama City medzi ulicami Mlynské nivy, Landererova, Košická a Karadžičova.

Neprehliadnite

Developer sa k dôležitému povoleniu dopracovával dlhšie, v aktuálnej hmotovej podobe projekt prezentoval od roku 2016. TK Estate uvádza, že s indexom podlažných plôch budú Portum Towers pod úrovňou, ktorú pripúšťajú regulatívy zóny Chalúpkova.

Vyššia z dvojice budov má ísť do výšky 115 metrov, susedná nižšia bude mať 97 metrov. Developer hovorí o dvoch „najštíhlejších vežiach v Bratislave“.

Portum Towers (vizualizácie)Zdroj: TK Estate

„Naším cieľom je ponúknuť nadštandardné bývanie v príjemnom prostredí a zároveň v novom centre Bratislavy. Chceme vytvoriť bývanie pre ľudí, ktorí hľadajú veľkoryso riešené byty. Títo ľudia chcú viac životného priestoru v bytoch, viac zelene, vodných plôch a príjemných priestranstiev s umením a kultúrou,“ povedal Pavol Chren, zástupca developera.

Objekty budú mať 

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS
s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 1

Tagy Nivy, Portum Towers