Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Developer CTR ukázal prepracovaný projekt Albelli, prinesie 380 bytov

21.02.2018, 14:06 | Tomáš Vašuta | © 2018 News and Media Holding

Český developer CTR pripravuje ďalší projekt v metropole východu. Rezidencia Albelli má na košický realitný trh priniesť 380 bytových jednotiek, ale aj ďalšie polyfunkčné možnosti. Česi sa pritom na východe udomácnili a v najbližších rokoch ponúknu do predaja takmer 900 bytov.

  • Tlačiť
  • 0

Nový projekt má vyrásť v areáli po zbúraných Odevných závodoch kapitána Nálepku medzi Alvinczyho a Bellovou ulicou. Pozemky kúpil český developer ešte na jeseň minulého roka, keď potvrdil, že projekt oproti prezentovaným návrhom prekreslí a spraví v nich zmeny.

Počet bytov navýšili

Ešte v roku 2014 totiž ateliér košického architekta Juraja Kobana vypracoval štúdiu na územie s názvom Rezidencia Albelli. Predpokladala vytvorenie mestského bloku s výškou od šesť do 12 podlaží, s takmer 350 bytmi, 1 400 štvorcovými metrami občianskej vybavenosti a 650 parkovacími miestami.

Neprehliadnite

Developer aktuálne predložil úradom svoj prepracovaný zámer. Navrhuje vytvorenie komplexu piatich objektov. Najvyšší z nich by mal mať 12 podlaží a má tvoriť dominantu celého projektu. Štvorica ďalších budov nemá určené presné výšky, predpokladá však maximum na úrovni 7+1 podlaží.

V komplexe sa počíta s výstavbou 380 bytov. Najväčšie zastúpenie majú mať dvojizbové byty, ktorých má byť celkovo 195. Ponuku majú dopĺňať jednoizbové (95), trojizbové (70) a štvorizbové (20) byty. Pre obchod a služby majú byť vyčlenené priestory s rozlohou 950 štvorcových metrov.

Viacero projektov

Komplex má obsluhovať podzemná dvojpodlažná garáž pre 474 automobilov, ďalších 22 miest má byť situovaných na teréne. So stavebnými prácami by chceli začať v januári budúceho roka, dokončené by mali byť o dva roky neskôr. Investor vyčíslil celkové náklady na 24 miliónov eur.

Projekt Rezidencia AlbelliZdroj: EIA/CTR Alvinczyho

Projekt predložila úradom spoločnosť CTR Alvinczy, ktorá patrí do skupiny CTR Group. Česká spoločnosť má v Košiciach rozsiahle aktivity. Stojí za projektmi Rezidencia pri radnici či Business centrum Košice III.

„Počas piatich až siedmich rokov dokončíme v centre a širšom centre Košíc takmer 900 bytov a 12-tisíc štvorcových metrov komerčných plôch, čo nie je na štvrťmiliónové mesto vôbec málo, a to ani v dnešnej dobe rekordného dopytu,“ uviedol v septembri minulého roka Ján Horváth, riaditeľ divízie Real Estate v CTR Group.

Skupina nedávno ohlásila aj prvý projekt v Bratislave. V projekte Karloveské terasy plánuje postaviť 90 bytov. Okrem Česka a Slovenska je aktívna aj v Nemecku, Rakúsku a Maďarsku.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy CTR group, Košice

Diskusia (0 reakcií)