Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Developer vyzval študentov, aby navrhli pavilóny na oživenie projektu

23.04.2018, 11:30 | ds | © 2018 News and Media Holding

Vizualizácie bytového projektu Čerešne Living od developerskej spoločnosti ITB zaujali náčrtom farebných objektov s ihriskom na streche. Developeri a zároveň architekti projektu vyzvali mladých architektov, aby navrhli dizajn týchto pavilónov. Dostali 22 návrhov.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy

ITB

ITB Development a ich ateliér Architekti Šebo Lichý zadali mladým talentom vytvoriť návrhy vonkajších pavilónov, ktoré by zdobili exteriér projektu vznikajúceho v bratislavskej Dúbravke. Zapojilo sa 33 študentov, ktorí odovzdali 22 návrhov. Developer z nich vyberá najlepšie, v projekte by chcel umiestniť tri objekty. Garantom projektu bol profesor Imrich Vaško z pražskej UMPRUM.

„Pre mnohých to môže byť za pomoci a pod dohľadom našich odborníkov ich prvá realizácia vôbec, príležitosť získať prvé skúsenosti od profesionálov a možnosť uviesť sa tak na architektonickú scénu,“ hovorí architekt Igor Lichý, predseda predstavenstva ITB Development.

Súťažný návrh pavilónuZdroj: Gréta Wildeová, Jan Adamus, UMPRUM Praha

Súťažný návrh pavilónuZdroj: David Fořt, UMPRUM Praha

Po viacerých výberových kolách a definícii mnohých detailov sa developer postupne dopracováva k návrhu, ktorý môže byť víťazný. „Ak sa to podarí, víťazné dielo môže byť nainštalované v projekte Čerešne. Samozrejme, ak sa nakoniec ukáže, že zadanie predstavuje skutočne realizovateľné riešenie,“ dodáva I. Lichý.

Súťažný návrh pavilónuZdroj: Jan Kováříček, UMPRUM Praha

Aj keď pavilóny majú byť unikátne umelecké diela, ktoré majú rozvíjať vizuálny charakter projektu Čerešne, mladí architekti sa museli popasovať nielen s vizuálom návrhu, ale aj s konštrukčným riešením a statikou. Úplné podklady pre prihlásenie zahŕňali pôdorys, rezy a pohľady, pracovnú vizualizáciu, osadenie v areáli a charakteristické detaily.

Neprehliadnite

Každý, kto predložil návrh, získal odmenu dvesto eur za vyhotovenie dokumentácie. ITB Development spolu s ateliérom Architekti Šebo Lichý venovali spolupráci s mladými dizajnérmi mnoho času, keďže ide o komplikované zadanie. Pavilóny doplnia súkromný areál Čerešní, v ktorom vzniknú cvičiská, detské ihriská alebo komunitné záhrady. Umiestnené majú byť nad blokom E.

Súťažný návrh pavilónuZdroj: Roman Osika, Technická univerzita Ostrava

„Napriek realitnému boomu neposkytuje slovenská developerská scéna mladým talentom veľa príležitostí ako ukázať, čo dokážu. V ITB Development radi podporujeme novú generáciu a v mnohých aspektoch rozvíjame ich pridanú hodnotu. Našim atribútom je inovátorský prístup a preto sa spoliehame na špecifické vlastnosti mladých študentov, ktorí do projektov prinášajú nezameniteľnú tvorbu,“ vysvetľuje dôvody vyhlásenia súťaže I. Lichý.

Súťažný návrh pavilónuZdroj: Tamara Salajová, Adam Tippl, UMPRUM Praha

  • Tlačiť
  • 0

Tagy ITB

Diskusia (0 reakcií)