Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Dobrá stavba s príjemnými prekvapeniami aj rušivými detailami

31.10.2019, 05:04 | Martin Marec

Rande s realitou | Keď sme koncom minulého storočia cestovali okolo lokality „Lamačská brána“ legendárnym autobusom č. 101 do Devínskej Novej Vsi, sledujúc len šíre lány polí, asi by nikomu ani vo sne nenapadlo, že by tu mohla o 30 rokov vyrásť nová polyfunkčná štvrť. Rozmach Bratislavy je nezastaviteľný a neobišiel ani túto lokalitu.

  • Tlačiť
  • 0

Rande s realitou – menu

Od hlavnej cesty možno už pár rokov vidieť, ako v území z roka na rok pribúdajú obchodné prevádzky a zariadenia. Za retailovou zónou, hlbšie v území, prišiel rad aj na vybudovanie rezidenčnej časti. Postupne ožívajú prvé bytové projekty – počnúc bytovými domami a končiac individuálnou výstavbou.

Lokalita a architektúra

Bytové objekty Bory Home I sa nachádzajú neďaleko nákupného centra Bory Mall a za stavbou novej nemocnice.

Bory Home I, pohľad Zdroj: Armatrade

Prístup k bytovým domom je zabezpečený v zóne Bory nadštandardnými prístupovými komunikáciami (A115 a A116) a napojením na inžinierske siete, ktoré boli vybudované už v predstihu v rámci prípravy celého územia „Lamačská brána“.

Bory Home I, priľahlé komunikácieZdroj: Armatrade

Bory Home I tvorí deväť samostatných bytových domov rozdelených do dvoch typov. Majú síce identickú architektúru a rovnakú kvalitu vyhotovenia, ale rozdiely sú vo vnútornom usporiadaní domov a dispozície. Ide o päťpodlažné, respektíve šesťpodlažné objekty, ktoré sú rovnomerne rozmiestnené do priestoru s vytvorením vnútrobloku s ihriskom a zeleňou.

Bory Home I, pohľad 2Zdroj: Armatrade

Prvý typ predstavujú bytové domy typu A. Majú dva samostatné vchody a schodiská a na každom poschodí sa nachádzajú iba tri bytové jednotky. Byty majú vzhľadom na výmeru praktické dispozície s pohodlnými 1,6 metra širokými lodžiami.

Dvojizbové byty majú viac ako 50 m2 a lodžie 10 m2, trojizbové byty majú okolo 70 m2 a lodžie 10 m2, štvorizbové byty majú zhruba 80 m2 a lodžie 10 m2 a strešné štvorizbové byty s plochou 115 msa môžu pochváliť so strešnou terasou s rozlohou 90 m2.

Bory Home I, pohľad 3Zdroj: Armatrade

Bytové domy typu B majú jeden vchod a schodisko. Na každom poschodí sa nachádza osem bytov na poschodí. Pripadáte si ako v internáte.

Bory Home I, spoločná chodba ako v internáteZdroj: Armatrade

Byty majú vzhľadom na výmeru praktické dispozície a k tomu aj lodžie, ktoré sú široké 1,3 metra. Nie sú už také pohodlné ako v domoch typu A. Rozloha jednoizbových bytov sa pohybuje od 33 do 37 m2 s lodžiou 3 m2, dvojizbové byty majú 45 m2 a lodžie 10 m2, trojizbové byty majú okolo 70 m2 a lodžie 8 m2.

Bory Home I, loggieZdroj: Armatrade

V suteréne domov sú umiestnené aj pivničné kobky, predelené oceľovými ľahkými typizovanými priečkami. Nie každý byt mal automaticky pridelenú pivnicu. Je ich menej ako bytov, čo je na škodu, nakoľko odkladacieho priestoru nie je nikdy dosť.

Bory Home I, pivničné kobkyZdroj: Armatrade

Z toho je zrejmé, že developer vytvoril široké spektrum bytov, po ktorých je momentálne najväčší záujem a našiel svojich klientov napriek tomu, že lokalita je dosť ďaleko od centra. Nachádza sa však v území, v ktorom sa stavia už aj druhá etapa Bory Home a v príprave je takisto tretia a štvrtá etapa výstavby.

Infraštruktúra, čo sa týka obchodov, je zabezpečená. Nemocnica v blízkosti je vo výstavbe. Chýba tam zatiaľ škôlka a škola, pričom miesto pre budúce predškolské zariadenie je už vyčlenené. Zatiaľ nebola zriadená ani pravidelná linka autobusu k objektu, aj keď zastávka je už vybudovaná. Rokovania s dopravným podnikom však prebiehajú. Momentálne je najbližšia autobusová zastávka v dosahu chôdzou približne 10 minút.

Bory Home I, pripravená autobusová zastávkaZdroj: Armatrade

Parkovanie pre obyvateľov a návštevníkov je zabezpečené v čiastočne zapustených parkovacích garážach a v okolí bytových domov pri priľahlých komunikáciách.

Spoločné priestory

Vstupné priestory do objektov sú vytvorené masívnymi hliníkovými zasklenými stenami a vstupné dvere majú zabudovaný čip na vstup do objektu.

V zádverí sa nachádzajú 

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS
s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy Bory Home, Penta Real Estate, Rande s realitou

Diskusia (0 reakcií)