Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Dokončenie projektu Pri mýte brzdia povolenia, Penta sa do tretej etapy púšťa nanovo

12.11.2019, 05:03 | pol | © 2019 News and Media Holding

Sú to už tri roky, odkedy Penta Real Estate prekreslila pôvodne zamýšľaný parkovací dom v projekte Pri mýte neďaleko Račianskeho mýta na objekt s bytmi a občianskou vybavenosťou. Vybavenie povolení pre tretiu etapu pribrzdil postoj mestskej časti. Developer prichádza s ďalšou verziou zámeru.

  • Tlačiť
  • 5

Penta v projekte Pri mýte plánovala pôvodne vybudovať parkovací dom ako desiaty stavebný objekt v území.

Pre pôvodne 329 bytov tu bolo naplánovaných zhruba 750 parkovacích miest, čo súviselo s prísnou normou prijatou v Bratislave ešte za primátora Milana Ftáčnika, ktorá podľa developerov nereflektovala realitu. Mesto napokon koeficienty zmiernilo.

Tretia verzia

Po úprave noriem na celkový počet parkovacích miest developer objekt pozdĺž Račianskej ulice ešte v roku 2016 prekreslil na byty.

„Pôvodný projekt parkovacieho domu sme zmenili na bytový, keďže ten lepšie reflektuje aktuálnu situáciu v lokalite. Nielen z hľadiska udržateľnosti a funkčného obsahu, ale aj architektúry je to ďaleko lepšie riešenie,“ vysvetľuje Juraj Nevolník, výkonný riaditeľ Penta Real Estate.

Neprehliadnite

Zámer, ktorý odobril magistrát súhlasným stanoviskom, však nenašiel pozitívnu odozvu u mestskej časti. Pripomienky k nemu mali občania a Nové Mesto dodnes výstavbu neodobrilo.

Pri mýte - 3. etapa (vizualizácie)Zdroj: EIA / Bavint

Penta sa tak do vybavovania povolení púšťa nanovo a naplánovaný polyfunkčný objekt 

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS
s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 5

Tagy Penta Real Estate, Pri mýte