Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Dom pri Medickej začali po rokoch stavať

05.09.2014, 05:40 | Daniel Suchý | © 2014 News and Media Holding

V bratislavskom Starom Meste ožila výstavba dlho plánovaného polyfunkčného domu. Projekt známy predtým ako Medický park chystal rakúsky developer Wien-Sűd Holding už pred krízou. Tento rok však z neho odstúpil.

  • Tlačiť
  • 0

Výstavba na rohu Ulice 29. augusta a Špitálskej ulice oproti Medickej záhrade sa napriek tomu koncom leta rozbehla. Podľa tabule na stavenisku sa riadi pôvodným stavebným povolením z roku 2008.

Polyfunkčný dom stavia spoločnosť BTK – Bývanie Teplo Klimatizácia. Vlastníkom pozemkov s rozlohou vyše 800 štvorcových metrov je 1. Staromestská, ktorá do mája tohto roku patrila Wien-Sűd Holdingu. Podľa obchodného registra je teraz personálne prepojená na podnikateľa Borisa Kollára.

Rakúsky stavebník, developer a správca nehnuteľností so storočnou tradíciou W-S Holding vstúpil na slovenský trh v roku 2006. Dokončil bytové projekty Brečtanová na Kolibe a Pod hájom v obci Opoj pri Trnave.

Pripravoval aj polyfunkčný komplex Neovia (Nové Slovany) v bratislavskom Novom Meste, ktorý je podľa informácií TREND Reality tiež na predaj. Slovenských klientov oslovil aj projektmi bývania v rakúskych prihraničných obciach Wolfsthal a Kittsee.

Stavba na ulici 29. augustaZdroj: Daniel Suchý

Medický park sa mal začať stavať už v roku 2008 s plánovaným dokončením v lete 2010. Budovanie luxusného bývania za ceny okolo stotisíc korún (3 300 eur) za štvorcový meter však zastavila kríza.

Pôvodný projekt počítal so šiestimi podlažiami a dvadsiatimi bytmi, z toho viac ako polovicu mali tvoriť trojizbáky. Ponuku mali doplniť po štyri dvojizbové a štvorizbové byty. Výmery sa mali pohybovať od 51 do 135 štvorcových metrov plus balkóny a terasy.

V podzemnej garáži malo byť 44 parkovacích miest a na prízemí dva obchodné priestory. Medický park bol navrhnutý ako nízkoenergetická stavba. Na otázky o aktuálnej podobe projektu stavebník zatiaľ neodpovedal.

  • Tlačiť
  • 0

Diskusia (0 reakcií)