Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Megazóna má začať bytovkou

10.05.2011, 08:45 | Ľuboš Mistrík | © 2011 News and Media Holding

Jeden z projektov v lokalite Mlynské nivy - západ v Ružinove štartuje bytmi

  • Tlačiť
  • 1

Pod názvom Polyfunkčný objekt Nivy Slo sa skrýva jeden z prvých plánovaných projektov v rámci budúcej bratislavskej megazóny Mlynské nivy – západ. Lokalita ohraničená Bajkalskou, Prievozskou a Plynárenskou ulicou má už roky spracovanú urbanistickú štúdiu. Ich schválenie je zatiaľ v nedohľadne, v zóne sa napriek tomu plánujú nové projekty.

Po úvodnom predstavení najväčších z nich postúpil na posúdenie vplyvov na životné prostredie ďalší zámer. Navrhovateľom výstavby polyfunkčného objektu je spoločnosť Nivy Slovakia, s.r.o., s holandským a francúzskym vlastníckym pozadím.

Podľa informácií TRENDreality.sk ide o projekt spoločnosti Dorchester. Na rohu svojho pozemku pri ulici Mlynské nivy neďaleko Baumaxu chce postaviť desaťpodlažnú budovu s obchodmi a bytmi.

dorchester.jpg

Zámer hovorí o dvoch ustúpených najvyšších podlažiach a podzemných garážach. Celkovo sa počíta so 157 bytmi rôznych výmer, od jednoizbových až po rozľahlejšie jednotky.

Potreby parkovania má zabezpečiť 179 státí v podzemí a ďalších 12 na povrchu. V rámci projektu plánuje investor vybudovať aj obchodné jednotky – na prízemí počíta so 440 m2 obchodov.

Predpokladaný štart výstavby znie máj budúceho roka s dokončením už o rok neskôr. Vzhľadom na meškajúce povoľovacie konania je však tento termín len orientačný. Náklady sa odhadujú na 17 miliónov eur.

Navrhovateľ výstavby, architektonická kancelária Siebert + Talaš pracovala aj na urbanistickej štúdii celej zóny, ktorú spracovali spolu s ateliérom Aurex. V budúcnosti sa lokalite predpovedá odlišné využitie ako dnes. Prvými investičnými projektmi okrem biznis centier sú pozastavené Jarabiny a rozostavaný komplex 3nity.

Okrem nich má však v zabudnutom areáli blízko Prístavného mosta vyrásť administratívny projekt Harbour City, väčší polyfunkčný komplex, tri obytné veže Izraelčanov, dva kancelárske vežiaky HB Reavisu, obchodné centrum od rodiny Rehákovcov a ďalšie.

Aktualizované (16:30): Portál TRENDreality.sk v prvej správe nesprávne uviedol, že za projektom Nivy Slo sa skrýva britská developerská skupina Dorchester. Tá bola pôvodným vlastníkom areálu, no dnes už v projekte nefiguruje.

Zobraziť Nivy Slo na väčšej mape

Vizualizácia – Nivy Slovakia

  • Tlačiť
  • 1