Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Dúbravy na okraji Bratislavy už začínajú stavať

05.05.2016, 05:00 | Ľuboš Mistrík | © 2016 News and Media Holding

Na okraji bratislavskej mestskej časti Dúbravka začína vyrastať nový rezidenčný projekt pomenovaný Dúbravy. Developerská spoločnosť Corwin Capital spustila predaj ešte vlani na jeseň, dnes aj vďaka nárastu záujmu na realitnom trhu začína výstavbu o čosi rýchlejšie ako plánovala.

  • Tlačiť
  • 0

Projekt sa nachádza za obchodným centrom Dubrawa a vedľa novostavby Tammi. Počíta s ôsmimi sedempodlažnými bytovými domami a celkovým množstvom viac než 250 bytov. Kým najprv mali v prvej fáze vyrásť len dva objekty, dnes spolu so zvyšujúcim sa dopytom po novom bývaní, sa investor rozhodol naraz stavať štyri.

„Prvé štyri bytové domy budú hotové do konca roku 2017. V druhej etape pridáme ďalšie štyri domy, čím dokončíme bezpečný mestský dvor vo vnútrobloku, ktorý bol kedysi pre bratislavské bývanie taký príznačný,“ hovorí Ivan Valent, predseda predstavenstva Corwin Capital.

Úvodná fáza prinesie 130 bytov namiesto pôvodne zamýšľaných 65. V ponuke sú jedno- až štvorizbové jednotky s výmerou od 27 po 100 m2 a cenou od necelých 61-tisíc eur s daňou. Po prepočte tak štvorcový meter stojí 1 900 až 2 100 eur vrátane DPH. V rámci komplexu vznikne 400 parkovacích miest, vonkajšie stojí 4 900, vnútorné 8 500. Je povinnosťou kúpiť k bytu jedno státie.

DúbravyZdroj: Corwin Capital

„Projekt Dúbravy bude mať vlastného domovníka, ktorý bude mať na dennej báze vo svojej starostlivosti údržbu celého bytového súboru, a to vrátane vonkajších plôch a ihrísk,“ približuje I. Valent. Počíta sa aj so spoločnými kočikárňami, detským ihriskom i oddychovými plochami. Vzniknúť má i multifunkčné športové ihrisko s potenciálom premeny na ľadovú plochu.

Koniec Dúbravky je z pohľadu nových developerských projektov silne konkurenčný. Okrem Dúbrav tu už vyrastá 500-bytové Tammi od YIT, Pekná vyhliadka od Villa Rustica či Tujetoin od Bencont Development. Na spustenie výstavby čaká aj Mamapapa spoločnosti ITB.

Corwin Capital je slovenská developerská firma, v ktorej sa spojili viacerí ľudia so skúsenosťami z realitného trhu. Má za sebou projekt Rinzle v Rači, vo výstavbe sú Blumental a Záhrady Devín. Pripravuje aj polyfunkčný komplex s vežiakom oproti petržalskej Inchebe.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy pokuty, zníženie

Diskusia (0 reakcií)