Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Dve veže na Račianskej dostali prvé povolenia

08.07.2015, 05:40 | Ľuboš Mistrík | © 2015 News and Media Holding

Rezidenčný projekt dvoch veží na pozemku pri pumpe OMV, predajni Lidl a prevádzke rýchleho občerstvenia McDonalds dostal územné rozhodnutie. Plánované dve veže na Račianskej ulici v bratislavskom Novom Meste tak môžu pokračovať ďalej smerom k ďalším povoleniam.

  • Tlačiť
  • 3

Podľa rozhodnutia mestskej časti sa počíta s výstavbou trojpodlažných podzemných parkovísk a trojpodlažnou podnožou prepájajúcou obe veže. Priamo v strede podnože má vyrásť štvorpodlažný, prevažne bytový objekt, po stranách zasa pätnásť a osemnásťpodlažná obytná veža.

Staršie dokumenty predložené štátnym orgánom na posúdenie vplyvov na životné prostredie počítali s celkovo 170 bytmi, zväčša však išlo o väčšie výmery a troj- a štvorizbové jednotky. Ak by sa zámer viac priblížil súčasnému dopytu – teda menším bytom, celková kapacita by mohla byť výrazne vyššia.

Celková podlahová plocha má vyrásť až na takmer 49-tisíc m2, kapacita podzemných a vonkajších parkovísk dokopy dosiahne 497 miest.

Majiteľom pozemku je spoločnosť PSVS – Prvá slovenská vodárenská spoločnosť. Zámer pôvodne predložila projekčná kancelária M S Arch. Niekde v miestach blízko plánovaných dvoch veží je zakreslené aj vyústenie plánovaného predĺženia Tomášikovej ulice a jej napojenie na Račiansku.

Smer z centra Bratislavy von po Račianskej ulici je v posledných rokoch medzi developermi veľmi obľúbený. Okolo Račianskeho Mýta rastie Blumental a Pri mýte, čoskoro začne rásť aj Nový Stein. Majiteľa zmenili niektoré pozemky pripravené pre výstavbu, dlhodobo sa pripravuje aj projekt na rohu Kukučínovej a Račianskej krížom cez križovatku oproti Manhattanu.

Smerom ďalej, už v mestskej časti Rača, zasa rastie druhá etapa bytového domu Kivikko, v tesnej blízkosti začnú čoskoro stavať aj Malé Krasňany. Na konci sa zasa chystajú Račany Rosso, zatiaľ bez konkrétnejšieho termínu výstavby, keďže odpor okolia je pomerne výrazný.

View Dve veže in a larger map
  • Tlačiť
  • 3