Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Dvojičky Panorama City sú hotové

21.12.2015, 05:00 | Ľuboš Mistrík | © 2015 News and Media Holding

Krátko pred Vianocami dokončili v Bratislave jednu z najväčších novostavieb za posledné roky. Viac než stometrové dvojičky Panorama City na okraji centra hlavného mesta majú vydané a právoplatné kolaudačné rozhodnutie. Majitelia bytov sa budú sťahovať o pár mesiacov.

  • Tlačiť
  • 7

„Pridelenie súpisného čísla a zápis do katastra očakávame do 15. februára 2016,“ informuje developerská spoločnosť J&T Real Estate, ktorá je investorom celého komplexu. Dokončenie prebieha podľa termínov ohlásených pri spustení výstavby.

Na stavbe ešte prebiehajú viaceré práce, okrem umývania fasády je to napríklad dokončovanie povrchov v spoločných priestoroch i montáž kuchynských liniek v bytoch takto vybavených. „Prvé byty plánujeme odovzdávať od polovice marca 2016,“ približuje J&T RE.

Aktuálne je zo 606 bytov v oboch vežiach voľných posledných šesť jednotiek. Kým ceny pri spustení predpredaja začiatkom roka 2013 dosahovali zhruba 1 900 až 2 200 eur/m2, posledné voľné byty sú aktuálne v ponuke za 2 600 až vyše 3-tisíc eur za štvorec. V cene je i pivničná kobka, parkovacie miesto zdraželo zo 14 400 na minimálne 18 600 eur.

Práve vidina výrazného nárastu cien bytov v tomto komplexe spolu so silným marketingom i polohou blízko centra motivovala investorov k nákupu bytov. Po odovzdaní bytov preto možno podľa odhadov TREND Reality očakávať väčšie množstvo bytov v Panorama City voľných na prenájom. Môže to spôsobiť tlak na výšku cien prenájmov v samotnom projekte i širšej lokalite.

Neprehliadnite

Keďže šlo o prvý megaprojekt po prasknutí realitnej bubliny v roku 2008, developerovi sa podarilo správne odhadnúť nahromadený dopyt zákazníkov a predaj šiel veľmi rýchlo. Po približne piatich mesiacoch od spustenia predaja v roku 2013 z ponuky „odišla“ viac než polovica bytov.

Priamo pod oknami smerom k Dunaju ešte na jeseň budúceho roka pribudne park slúžiaci ako oddychová zóna. Jeho súčasťou bude detské ihrisko, fontána, ornamentálne stromy i viaceré terénne modelácie.

Park bude slúžiť aj pre kancelársku budovu Panorama Business v susedstve, ktorú už J&T RE stavia. Celková kapacita budovy má dosiahnuť 28-tisíc m2, z toho 19-tisíc zaberie nové sídlo spoločnosti Johnson Controls. Dokončenie nového kancelárskeho objektu architektonicky nadväzujúceho na obytné vežiaky je naplánované na rok 2017.

  • Tlačiť
  • 7

Tagy J&T Real Estate, Panorama City