Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Financovanie apartmánov hypotékou

28.02.2017 | Eva Špaňová, hypotekárna špecialistka

Diskusia (6 reakcií) Pravidlá diskusie

28.02.2017 | noblesa

Kefaline, co si mozno predstavit pod tymto odstavcom?

"Táto doba splatnosti je však možná iba v prípade apartmánov určených na bývanie napr. v Bratislave, príp. v iných mestách. Stáva sa tak najmä z dôvodu, že predávaný priestor nespĺňa svetlotechnické normy, či nie je stanovený podiel zastavania bytmi. "

Apartman je teda nebytovy priestor, alebo niektore apartmany (v Bratislave ci v inych mestach) su nebytove priestory urcene na byvanie? Pripadne existuje niekde de iure alebo taxativne zadefinovany apartman urceny na byvanie a apartman neurceny na byvanie? Alebo je to nejake drevene zeliezko z umelej hmoty?

28.02.2017 | Koba

Neexistuje de iure pojem apartmán, kedže sa vyvinul z pojmu "nebytový priestor" logicky by nemal byť určený na bývanie. Ale na aké bývanie? Trvalé bývanie? Ani zákon, ani kolaudačné rozhodnutia k apartmánom neobsahujú zmienku o tom, či sa v nich môže bývať. Úmysel alebo nedomyslené súvislosti? Na túto škaredú hru developerov postupne pristúpili štátne orgány - kataster ich už zapisuje ako "apartmány" (hoci taký pojem v zákone nie je), miestne časti zapisujú trvalý pobyt v apartmánoch, banky ich môžu financovať úvermi na bývanie. A všetci sa tvária ako im to vyhovuje.

28.02.2017 | Emasculate

Ty vole, vskutku unikatny efekt clanku, po ktoreho precitani viem este menej nez som vedel pred jeho precitanim.

28.02.2017 | Koba

Pani autorka by sa mala zamyslieť nad šírením poplašných správ, apartmány NBS neprikázala financovať na max. 8 rokov, to bolo jasné už v januári. Pokiaľ tým navodzuje dojem, že práve realitný maklér je ten správny odborník, aby vám s týmto pomohol, tak je to zavádzanie čitateľov a potenciálnych klientov. Som nemilo prekvapený takmer pri každom kontakte s realiťákmi, čo dokážu vysrstiť. Naozaj je čas na to, aby prešli nejakým kvalitným vzdelávaním a certifikáciou (zo zákona, nie ich interné školenia).

28.02.2017 | Koba

Myslel som finančného sprostredkovateľa namiesto realitného makléra, trochu mi uleteli pojmy.
Vzdelávanie sa týka realitných maklérov, sprostredkovatelia ho zo zákona majú.

28.02.2017 | Koba

Nepresnosti v článku:
1/ "Nakoľko apartmány sa v opatrení centrálnej banky nespomínajú ako nehnuteľnosti určené na bývanie" - ale spomínajú presne vo vyššie citovanej definícii nehnuteľnosti "nehnuteľnosti určené svojou povahou na bývanie". Ide o povahu, nie o zápis v katastri.
2/ "Podstatný je zápis takejto nehnuteľnosti v katastri" - Nie, nie je, podstatná je povaha nehnuteľnosti, t.j. či je určená na bývanie. Pokiaľ apartmán je v bytovom dome, zapíšu vám tam trvalý alebo prechodný pobyt alebo je iný dôkaz o povahe apartmánu, tak je financovateľný úverom na bývanie.

Realitná inzercia

PRENÁJOM - Ponuka bytov v Panorama City

PRENÁJOM - Ponuka bytov v Panorama City HERRYS ponúka na prenájom byty v rezidenčnom projekte Panorama City. Pozrite si našu ponuku bývania s krásnym výhľadom na Bratislavu.

Bývanie pre váš každodenný úsmev

Bývanie pre váš každodenný úsmev HERRYS exkluzívne ponúka na predaj byty v projekte NOBELOVA. Dostupné bývanie pre každého. V ponuke 1i až 4i byty v poslednej etape projektu za výborné ceny.

Moderné alebo klasické domy Dedinka

Moderné alebo klasické domy Dedinka Vyberte si moderný alebo klasický 4-izbový bungalov v lokalite s vlastným jazerom a lesoparkom. Ceny domov už od 157 tis. EUR.

Mendelsohn

Mendelsohn Prémiová adresa, parkovanie v cene bytu v novom projekte MENDELSOHN

Rodinné domy ELEVEN na Kolibe

Rodinné domy ELEVEN na Kolibe Doprajte si luxus v Malých Karpatoch. Ponúkame 11 RD poskytujúcich dokonalé súkromie a bezpečnosť v obľúbenej a vyhľadávanej lokalite Bratislava – Koliba.

Nový luxusný 4-izbový mezonet v Rovinke

Nový luxusný 4-izbový mezonet v Rovinke Tento nový byt so záhradkou musíte vidieť. Nachádza blízko jazera v rodinnom dome s 3 bytmi. Dom bol kolaudovaný v 2016. V cene bytu sú aj 2 parkovacie miesta.

Realitná kancelária a hypotekárne centrum

Realitná kancelária a hypotekárne centrum Vaše úvery a nehnuteľnosti riešime ako naše vlastné. Vaša spokojnosť a vaše odporúčania sú základom nášho úspechu.

Kancelárske priestory na okamžitý prenájom

Kancelárske priestory na okamžitý prenájom Dve podlažia moderne zariadených kancelárskych priestorov s rozlohou 1 679 m2 na prenájom v celku, alebo po častiach: 1250 m2 alebo 429 m2.

Bývajte pri Bojnickom Zámku na top adrese.

Bývajte pri Bojnickom Zámku na top adrese. Na predaj vynikajúco riešený, štýlový 4izb. byt s terasou. Situovaný na prestížnej adrese, Pribinova ulica, v projekte KONDOMÍNIUM v Bojniciach.

Pridať inzerát