Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Financovanie apartmánov hypotékou

28.02.2017 | Eva Špaňová, hypotekárna špecialistka

Diskusia (6 reakcií) Pravidlá diskusie

28.02.2017 | noblesa

Kefaline, co si mozno predstavit pod tymto odstavcom?

"Táto doba splatnosti je však možná iba v prípade apartmánov určených na bývanie napr. v Bratislave, príp. v iných mestách. Stáva sa tak najmä z dôvodu, že predávaný priestor nespĺňa svetlotechnické normy, či nie je stanovený podiel zastavania bytmi. "

Apartman je teda nebytovy priestor, alebo niektore apartmany (v Bratislave ci v inych mestach) su nebytove priestory urcene na byvanie? Pripadne existuje niekde de iure alebo taxativne zadefinovany apartman urceny na byvanie a apartman neurceny na byvanie? Alebo je to nejake drevene zeliezko z umelej hmoty?

28.02.2017 | Koba

Neexistuje de iure pojem apartmán, kedže sa vyvinul z pojmu "nebytový priestor" logicky by nemal byť určený na bývanie. Ale na aké bývanie? Trvalé bývanie? Ani zákon, ani kolaudačné rozhodnutia k apartmánom neobsahujú zmienku o tom, či sa v nich môže bývať. Úmysel alebo nedomyslené súvislosti? Na túto škaredú hru developerov postupne pristúpili štátne orgány - kataster ich už zapisuje ako "apartmány" (hoci taký pojem v zákone nie je), miestne časti zapisujú trvalý pobyt v apartmánoch, banky ich môžu financovať úvermi na bývanie. A všetci sa tvária ako im to vyhovuje.

28.02.2017 | Emasculate

Ty vole, vskutku unikatny efekt clanku, po ktoreho precitani viem este menej nez som vedel pred jeho precitanim.

28.02.2017 | Koba

Pani autorka by sa mala zamyslieť nad šírením poplašných správ, apartmány NBS neprikázala financovať na max. 8 rokov, to bolo jasné už v januári. Pokiaľ tým navodzuje dojem, že práve realitný maklér je ten správny odborník, aby vám s týmto pomohol, tak je to zavádzanie čitateľov a potenciálnych klientov. Som nemilo prekvapený takmer pri každom kontakte s realiťákmi, čo dokážu vysrstiť. Naozaj je čas na to, aby prešli nejakým kvalitným vzdelávaním a certifikáciou (zo zákona, nie ich interné školenia).

28.02.2017 | Koba

Myslel som finančného sprostredkovateľa namiesto realitného makléra, trochu mi uleteli pojmy.
Vzdelávanie sa týka realitných maklérov, sprostredkovatelia ho zo zákona majú.

28.02.2017 | Koba

Nepresnosti v článku:
1/ "Nakoľko apartmány sa v opatrení centrálnej banky nespomínajú ako nehnuteľnosti určené na bývanie" - ale spomínajú presne vo vyššie citovanej definícii nehnuteľnosti "nehnuteľnosti určené svojou povahou na bývanie". Ide o povahu, nie o zápis v katastri.
2/ "Podstatný je zápis takejto nehnuteľnosti v katastri" - Nie, nie je, podstatná je povaha nehnuteľnosti, t.j. či je určená na bývanie. Pokiaľ apartmán je v bytovom dome, zapíšu vám tam trvalý alebo prechodný pobyt alebo je iný dôkaz o povahe apartmánu, tak je financovateľný úverom na bývanie.

Realitná inzercia

Projekt Nový Ružinov 3. fáza

Projekt Nový Ružinov 3. fáza HERRYS exkluzívne ponúka na predaj nadštandardne vybavené byty a apartmány v 3. fáze úspešného projektu Nový Ružinov. Kuchynská linka so spotrebičmi v cene.

Nobelova - obchodné priestory

Nobelova - obchodné priestory HERRYS ponúka na predaj obchodné priestory v projekte Nobelova. Rozbehnite svoje podnikanie na skvelom mieste - ceny od 43 236 EUR bez DPH.

Čerešne Dúbravka - Posledná etapa predaja

Čerešne Dúbravka - Posledná etapa predaja Neprehliadnite poslednú etapu predaja nových 3-izbových a 4-izbových bytov v Čerešniach. Bývajte už o rok!

Hypokalkulačka na výpočet hypotéky s RPMN

Hypokalkulačka na výpočet hypotéky s RPMN Poradíme vám ako vybaviť výhodnú hypotéku bez stresu a námahy. Úverové ponuky zo všetkých bánk vám pripraví hypotekárny broker zo spoločnosti Smart Brokers.

Realitná kancelária a hypotekárne centrum

Realitná kancelária a hypotekárne centrum Vaše úvery a nehnuteľnosti riešime ako naše vlastné. Vaša spokojnosť a vaše odporúčania sú základom nášho úspechu.

Kancelárske priestory na okamžitý prenájom

Kancelárske priestory na okamžitý prenájom Dve podlažia moderne zariadených kancelárskych priestorov s rozlohou 1 679 m2 na prenájom v celku, alebo po častiach: 1250 m2 alebo 429 m2.

Hľadáte priestory? Areál AIR OFFICES.

Hľadáte priestory? Areál AIR OFFICES. Ponúkame na predaj a prenájom obchodné/kancelárske priestory na Pestovateľskej 2 - pri letisku. Areál sa nachádza vo výbornej a dostupnej lokalite hneď pri D1.

Prenájom kancelárií CBC 3|4|5 Karadžičova

Prenájom kancelárií CBC 3|4|5 Karadžičova Kancelárie štandardu A v budovách so zelenou - BREEAM certifikáciou. Reprezentatívne priestory, výhodná lokalita, maximálne pohodie, široká paleta služieb.

Pridať inzerát