Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom
Objednajte si denný súhrn správ
Vyberiete si len témy, ktoré vás zaujímajú.
Zasielanie newslettra kedykoľvek vypnete.

Finep kúpil susedný vežiak Greenfields

21.05.2007, 20:36 | Ľuboš Mistrík | © 2007 News and Media Holding

Český investor rozširuje aktivity na Slovensku, Jégého alej narastie o polovicu.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 0

Spoločnosť Finep & partners zo susednej Českej republiky, rozširuje svoje aktivity na Slovensku. Developer, ktorý tento mesiac poklepával základný kameň Jégého aleje, odkúpil susedný projekt vežiaka Greenfields od rovnomenného bratislavského družstva. Stalo sa tak prostredníctvom spriaznenej projektovej firmy Finep Jégeho alej, a.s. Projekt 21-podlažnej bytovky prevzal Finep spolu s pozemkom, v súčasnosti sa čaká na rozhodnutie stavebného úradu o stavebnom povolení.

„Greenfields budeme prezentovať ako druhú fázu Jégého aleje,“ vysvetľuje pre eTREND predsedníčka predstavenstva Finep Jégeho alej Katarína Lindbergh. Do konca tohto roka plánuje spoločnosť získať stavebné povolenie a čo najskôr začať stavať. Oba komplexy budú vyrastať zároveň. Podľa odhadov eTRENDU by tak susedná veža mohla stáť najskôr v roku 2009.

Bytové projekty Jégého alej a Greenfields budú navzájom nezávislé. Opticky síce vytvoria jeden areál, ale kvôli neštandardnému prepojeniu pozemkov sa nebude dať pod jednou strechou prejsť z jedného komplexu do druhého.

Projekt ostane zachovaný podľa pôvodných plánov. To znamená dve budovy, jedna 15-podlažná a druhá s dvadsiatimi poschodiami. Dominantnou ostáva podľa K. Lindbergh bytová funkcia, v rámci Greenfields teda v Ružinove pribudne okolo 200 bytov a ďalších 66 apartmánov. Jégého alej má mať zhruba 500 bytov.

greenfields.jpg

 

Ku v súčasnosti budovanej Jégého aleji pridá Finep ďalších 266 bytov. 

Developer bude pokračovať aj budovaním obchodných priestorov podľa zámeru. V podzemných garážach poskytne obyvateľom a návštevníkom komplexu vyše 220 parkovacích miest, s ďalšou takmer stovkou sa počíta na povrchu.

Projekt bytovky pôvodne predložilo družstvo Greenfields začiatkom roka 2006. S výstavbou mali začať v októbri toho istého roku, na jeseň 2008 už mal vežiak stáť. Družstvo je prostredníctvom firmy Perspekt, a.s. personálne prepojené s Ľudovítom Hudekom, bývalým ministrom vnútra v Mečiarovej vláde. Ten je od novembra 2005 členom dozornej rady firmy Finep Jégeho alej, a.s.

Spoločnosť Finep získala pozemky pod Jégého alejou práve od firiem Ľ. Hudeka za nezverejnenú sumu. Bývalý minister vnútra v rokoch 1994 – 1996 podniká najmä v oblasti factoringu, poradenstva a nehnuteľností.

Česká spoločnosť Finep odkúpením projektu Greenfields napĺňa vlastné sľuby o rozširovaní aktivít na Slovensku. O tom, že Jégého alej je len začiatok rozsiahlejšieho rozvoja, informoval eTREND tento mesiac. Finep by podľa informácií médií mal stáť aj za viacerými inými projektmi v hlavnom meste.

Vizualizácia Jégého aleje - Finep

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 0

Diskusia (0 reakcií)

Realitná inzercia

Ponuka bytov v projekte Tri Veže

Ponuka bytov v projekte Tri Veže HERRYS ponúka na predaj byty v rezidenčnom projekte Tri Veže. Pohodlné bývanie v centre diania - fitness, 24 h recepcia. Pozrite si našu ponuku bytov.

Projekt NOBELOVA 3, BA III

Projekt NOBELOVA 3, BA III HERRYS ponúka na predaj byty v poslednej etape úspešného projektu Nobelova. Krásne byty s výhľadom na Malé Karpaty, v blízkosti zeleného parku - od 87 233 EUR.

Hypokalkulačka na výpočet hypotéky s RPMN

Hypokalkulačka na výpočet hypotéky s RPMN Poradíme vám ako vybaviť výhodnú hypotéku bez stresu a námahy. Úverové ponuky zo všetkých bánk vám pripraví hypotekárny broker zo spoločnosti Smart Brokers.

POSLEDNÉ DVA BYTY ZA ZVÝHODNENÉ CENY!KRAMÁRE

Moderná novostavba na Kramároch. Výborná príležitosť na bývanie v lukratívnej lokalite. Všetky informácie o projekte Vám poskytneme v našej RK.

Hľadáte priestory pre nové možnosti?

Hľadáte priestory pre nové možnosti? Ponúkame na predaj a prenájom nebytové a obchodné priestory v priamom centre Bratislavy – Námestie SNP 15 – roh námestia SNP a Kamenného nám.

Prenájom kancelárií CBC 3|4|5 Karadžičova

Prenájom kancelárií CBC 3|4|5 Karadžičova Kancelárie štandardu A v budovách so zelenou - BREEAM certifikáciou. Reprezentatívne priestory, výhodná lokalita, maximálne pohodie, široká paleta služieb.

Realitná kancelária a hypotekárne centrum

Realitná kancelária a hypotekárne centrum Vaše úvery a nehnuteľnosti riešime ako naše vlastné. Vaša spokojnosť a vaše odporúčania sú základom nášho úspechu.

Bývajte pri Bojnickom Zámku na top adrese.

Bývajte pri Bojnickom Zámku na top adrese. Na predaj vynikajúco riešený, štýlový 4izb. byt s terasou. Situovaný na prestížnej adrese, Pribinova ulica, v projekte KONDOMÍNIUM v Bojniciach.

Pridať inzerát