Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Finep mieri do bratislavskej Dúbravky

18.06.2008, 12:07 | Ľuboš Mistrík | © 2008 News and Media Holding

Na pozemku pri Lidl plánuje český developer postaviť vyše stovku bytov.

  • Tlačiť
  • 0

Po päťstobytovej Jégého Aleji, ktorú česká developerská spoločnosť Finep stavia v Ružinove sa pripravuje na ďalšiu akciu. Zámery predložené štátnym orgánom hovoria o nevyužívanom pozemku v bratislavskej Dúbravke. Firma tu plánuje postaviť 133 bytov, administratívu a služby.

podzahradami2.jpg

Komplex nazvaný Pod Záhradami leží hneď vedľa nákupného centra Lidl pri Saratovskej, 38 árovú parcelu v súčasnosti príležitostne využívajú kolotočiari. Finep zamýšľa vybudovať tri troj- až desaťpodlažné objekty.

Najnižšia budova zahrnie komerčné priestory, najvyššie tretie podlažie vyplní mezonetový byt. Druhý objekt má mať deväť podlaží, pričom prízemie a prvé poschodie poslúži priestorom pre obchod a služby, zvyšok byty. Tretia má byť vo svojich desiatich podlažiach zameraná len na kancelárie na celkovej ploche 1 559 štvorcových metrov.

podzahradami3.jpg

Obyvatelia a návštevníci komplexu zaparkujú v dvoch podzemných podlažiach a sčasti na povrchu, spoločná kapacita je 186 miest. Predpokladané náklady sa pohybujú vo výške necelej pol miliardy korún. Výstavba má štartovať začiatkom budúceho roka s plánovaným dokončením v lete 2010.

Investorom akcie v Dúbravke je ATS plus, a.s., v ktorej orgánoch okrem zástupcu Finepu figurujú aj Juraj a Ľudovít Hudekovci. S bývalým ministrom vnútra český developer už spolupracuje na projekte Šancovej, či druhej etape Jégého Aleje.

podzahradami4.jpg

  • Tlačiť
  • 0

Diskusia (0 reakcií)