Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom
Objednajte si denný súhrn správ
Vyberiete si len témy, ktoré vás zaujímajú.
Zasielanie newslettra kedykoľvek vypnete.

Finep ponúka nový byt za starý, zatiaľ len v ČR

26.10.2006, 16:04 | ms

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 0

Pražský developer Finep prináša klientom novú službu. Pri kúpe nového bytu odkúpi spoločne s realitnou kanceláriou AAAbyty.cz ich starý byt. Dôvody sú dva. Na jednej strane dopyt klientov po tejto službe, AAAbyty.cz si však týmto krokom predovšetkým rozširuje portfólio svojich nehnuteľností na predaj, komentuje portál ihned.cz. Realitka patriaca do impéria bývalého bankára Pavla Sehnala bude vykupovať byty do novozaloženého realitného fondu, ktorý má spravovať niekoľko tisíc bytov.

Celý model je jednoduchý. Pri kúpe nového bytu od Finepu musí klient starý byt predať AAAbyty.cz. Tá mu ponúkne cenu, ktorá bude platiť tri mesiace, počas ktorých sa klient musí rozhodnúť, či ponuku akceptuje. Klienti však nie sú viazaní ponukou, ak dostanú výhodnejšiu, môžu ju akceptovať. Aj načasovanie predaja je voľné. Byt môžu predať hneď a následne si ho od AAAbyty.cz prenajať a bývať v ňom až do dokončenia nového bytu. S predajom môžu počkať aj do presťahovania.

V Česku táto služba nie je príliš rozšírená, Finep a AAAbyty.cz však nie sú prvolezci. Podobný servis ponúka aj realitná divízia stavebného koncernu Skanska. „Využíva to však len niekoľko percent klientov,“ pripúšťa pre ihned.cz hovorca Skanska CZ Ondřej Šuch. Ani na Slovensku sa zatiaľ tento model nepresadil. Finep ho pri svojom prvom projekte v Bratislave, zvanom Jégého alej, zatiaľ neponúka. V budúcnosti však s podobnou službou počíta aj pre slovenských klientov, potvrdila eTRENDU hovorkyňa Finepu Pavla Temrová. Termín však nespresnila.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 0

Diskusia (0 reakcií)

Realitná inzercia

PREDAJ - Záhorské sady, od 992 m2, BA IV

PREDAJ - Záhorské sady, od 992 m2, BA IV HERRYS predáva pozemky v najexkluzívnejšej časti Záhorskej Bystrice s výmerami od 992 m2 a 218 240 €. Pre viac informácií volajte na tel. číslo 0948 217 888.

Chete predať nehnuteľnosť? My vieme ako

Chete predať nehnuteľnosť? My vieme ako Poraďte sa zdarma, akú hodnotu má dnes vaša nehnuteľnosť a získajte pri jej predaji čo najviac!

Hypokalkulačka na výpočet hypotéky s RPMN

Hypokalkulačka na výpočet hypotéky s RPMN Poradíme vám ako vybaviť výhodnú hypotéku bez stresu a námahy. Úverové ponuky zo všetkých bánk vám pripraví hypotekárny broker zo spoločnosti Smart Brokers.

POSLEDNÉ DVA BYTY ZA ZVÝHODNENÉ CENY!KRAMÁRE

Moderná novostavba na Kramároch. Výborná príležitosť na bývanie v lukratívnej lokalite. Všetky informácie o projekte Vám poskytneme v našej RK.

Predaj a prenájom nebytových priestorov.

Predaj a prenájom nebytových priestorov. Ponúkame na predaj a prenájom nebytové/obchodné priestory v historickom centre Bratislavy – Michalská 18, Staré mesto - Pešia zóna pod Michalskou bránou.

Hľadáte priestory pre nové možnosti?

Hľadáte priestory pre nové možnosti? Ponúkame na predaj a prenájom nebytové a obchodné priestory v priamom centre Bratislavy – Námestie SNP 15 – roh námestia SNP a Kamenného nám.

Prenájom kancelárií CBC 3|4|5 Karadžičova

Prenájom kancelárií CBC 3|4|5 Karadžičova Kancelárie štandardu A v budovách so zelenou - BREEAM certifikáciou. Reprezentatívne priestory, výhodná lokalita, maximálne pohodie, široká paleta služieb.

Realitná kancelária a hypotekárne centrum

Realitná kancelária a hypotekárne centrum Vaše úvery a nehnuteľnosti riešime ako naše vlastné. Vaša spokojnosť a vaše odporúčania sú základom nášho úspechu.

Pridať inzerát