Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Na pozemkoch firmy z Panama Papers pripravujú na Kramároch bytový dom

19.03.2018, 05:09 | Tomáš Vašuta | © 2018 News and Media Holding

V susedstve nemocnice na Kramároch sa pripravuje nový rezidenčný projekt. Komplex s pracovným názvom Polyfunkčný dom Stromová má v lokalite vytvoriť 77 bytov a ateliérov. Vlastník pozemkov je spomínaný v tzv. Panama Papers.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy

Kramáre

Nový projekt má vyrásť na pozemkoch pri Stromovej a Vresovej ulici v susedstve Univerzitnej nemocnice. Areál je dnes nevyužívaný, je zarastený stromami a náletovou drevinou. Podľa predložených dokumentov má mať projekt dve podzemné, šesť nadzemných a siedme ustupujúce podlažie.

Hlavne dvojizbáky

V objekte má byť 66 bytových jednotiek. Okrem toho aj 11 ateliérov, ktoré podľa investora nespĺňajú svetlotechnické podmienky pre byty. Na dvoch podzemných podlažiach má byť umiestnená podzemná garáž pre 99 automobilov.

Neprehliadnite

Na prvom podlaží sú okrem vstupu a pivničných kobiek naplánované štyri bytové jednotky s vlastnými terasami. V projekte budú mať prevahu dvojizbové byty, keď ich má byť v komplexe celkom 42. Ponuku má doplniť 11 jednoizbových a 14 trojizbových bytov.

Projekt má vyrásť na pozemkoch s rozlohou 3 123 štvorcových metrov, stavba má z tejto rozlohy zabrať niečo vyše 880 štvorcových metrov a vytvorí celkovú podlahovú plochu na úrovni 6 182 štvorcových metrov. „Dopravne má byť komplex napojený jednosmerným vjazdom z Vresovej ulice a výjazdom na účelovú komunikáciu k Detskej fakultnej nemocnici DFNsP s napojením na Stromovú ulicu,“ píše sa v zámere.

Neznámy vlastník

Ako investor projektu vystupuje v oficiálnych dokumentoch spoločnosť Universal Development. Firma vznikla v roku 2016 a jej spoločníkom je britská firma Franklin Bensons Investments Ltd. Uvedená spoločnosť však nie je vlastníkom pozemkov. Podľa katastra vlastní areál, na ktorom sa má projekt realizovať, firma ABD Development.

Jej jediným spoločníkom je spoločnosť Doltex Group Ltd. so sídlom na Britských Panenských ostrovoch. Firma doteraz nebola na Slovensku mediálne známa, v zahraničí to však neplatí. Objavila sa totiž v registri firiem, ktoré boli zapletené do aféry Panama Papers. Uniknuté dokumenty odkrývali optimalizovanie platenia daní i skrývanie vlastníkov. Zo zverejnených dokumentov však nie je možné odkryť, kto stojí za spoločnosťou Doltex Group Ltd.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy Kramáre

Diskusia (0 reakcií)