Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Gansberg Koliba: Developer si na vlajkovej lodi dal záležať

25.09.2019, 05:03 | Martin Poláš | © 2019 News and Media Holding

Rande s realitou | Aj v čase nedostatku nových bytov pre väčšinového kupujúceho sa na trh dostávajú projekty orientované na náročnejšiu klientelu. Gansberg Koliba od ITB Development prináša bývanie v priestranných bytoch na vyhľadávanej adrese. Na projekte vidno, že mu developer venoval dostatok pozornosti – chybičiek krásy je len zopár.

  • Tlačiť
  • 0

Rubrika

Extra reality

Rande s realitou – menu

Projektov na Kolibe pribudlo v posledných rokoch niekoľko. Prednosti lokality sú zrejmé: blízkosť k prírode aj centru zároveň a k tomu Bratislava ako na dlani vďaka výhľadu z kopca. Ceny sa tu však pohybujú vysoko nad priemerom, s čím musí záujemca počítať. Na nový development v okolí sú zároveň susedia citliví – na prezentáciu projektu ITB prišlo 150 ľudí.

Zdroj: Milan David

Gansberg prináša na Kolibu koncept troch viladomov so 48 prevažne veľkometrážnymi bytmi. ITB Development sa na projekt podarilo získať atraktívne pozemky v trojuholníku na rohu Strážnej a Jeséniovej ulice.

Ide o spodnú časť stúpania na Kolibu, vzdialenosť do centra je tak minimálna – cesta MHD zaberie päť minút, na Hodžovo námestie osem. Bonusom je zastávka trolejbusu rovno pred domom. Už menej poteší strmé, 14-stupňové stúpanie k viladomom, pri ktorom sa môže zadychčať aj stredne trénovaný športovec – v porovnaní s bežnými mestskými prevýšeniami je cesta smerom k SHMÚ ozajstný „stupák“. Domov majú našťastie rezidenti na jeho začiatku.

Na dobrej adrese

Štvorpodlažné viladomy vybudoval developer na pozemkoch s rozlohou 6 500 štvorcových metrov. Svahovitý terén s rozmanitým podložím sa prejavil aj na náročnosti výstavby, pri ktorej sa vyžadovalo zakladanie objektov a ostatných nosných konštrukcií.

Zdroj: Milan David

Gansberg čiastočne odkazuje na históriu územia – jednak názvom (Gamsberg, v preklade „kamzičí vrch“, bol jedným z historických názvov Koliby), ale aj prvkom viniča v rámci výsadby rastlín v areáli, ktorý pripomína, že tu v minulosti boli vinohrady. Pozemky developer skupoval od viacerých vlastníkov a výstavbu začal v roku 2017.

Zeleň je celkovo v projekte riešená sympaticky: použili viacero druhov rastlín vrátane množstva sadových, ktoré skrášľujú prostredie aj okolie prístupového chodníka ku vchodu domu. Svahy maskuje obkladový kameň, ktorý takisto pomáha zútulniť prostredie. Developer vnútri uzavretého areálu (prístup cez bráničku) vybudoval aj menšiu oddychovú zónu s detským ihriskom a lavičkami.

Zdroj: Milan David

Bolo treba rozšíriť prístupovú cestu – ITB to urobilo na úkor svojho pozemku. Po Jeséniovej ulici bol dovtedy prejazd oprotiidúcich vozidiel komplikovaný. Dnes má cesta štandardnú šírku sedem metrov, natiahla sa o dva metre. Pribudol aj chodník. Z občianskej vybavenosti v okolí ocenia obyvatelia neďalekú škôlku. Najbližšie potraviny sú Tesco Expres na Jeséniovej dve minúty autom. Rovnaký čas trvá zjazd na Šancovú ulicu. V bezprostrednej pešej vzdialenosti toho, naopak, veľa nie je, okolie tvorí prevažne zástavba rodinných domov.

Lokalita je prednosťou projektu, aj keď neďaleko je hlavný ťah na Kolibu, čo znamená zvýšenú intenzitu dopravy. Je fajn, že developer všetko „nenechal“ len na devízy adresy a v rámci avizovaného luxusnejšieho konceptu pomerne kvalitne poňal aj exteriér samotného projektu s okolím.

Zdroj: Milan David

Jedna neistota tu však predsa len je: v tesnom susedstve projektu je veľký zarovnaný a vyčistený pozemok, ktorý od posledného bytu Gansbergu delí len pletivo. Zatiaľ nie je jasné, čo na ňom majiteľ plánuje stavať a do akej miery to ovplyvní susedov.

Byty v kategóriách

Skoro polovica bytov v Gansbergu má výmeru interiéru vyše 100 štvorcových metrov. Ide o 22 štvorizbových bytov, ktoré dopĺňa po dvanásť troj- a dvojizbových bytov a dva jednoizbové byty. Projekt sa aktuálne kolauduje a byty sa budú na jeseň odovzdávať majiteľom. V súčasnosti je podľa developera voľných ešte 17 bytov, teda zruba tretina ponuky.

Do predaja 

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 0

Rubrika Extra reality

Tagy Gansberg Koliba, ITB Development, Rande s realitou

Diskusia (0 reakcií)