Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Grand Koliba: Rezidenčný projekt majiteľov Nay oficiálne ožíva

13.09.2016, 05:00 | Ľuboš Mistrík | © 2016 News and Media Holding

Po niekoľkých mesiacoch teasingovej reklamnej kampane viditeľnej na viacerých miestach a doteraz nezverejnených vizualizáciách sa odhaľuje projekt Grand Koliba. Za komplexom štyroch bytových domov, ktorý začne čoskoro vyrastať v niekdajších bratislavských vinohradoch, stoja aj majitelia Nay.

  • Tlačiť
  • 2

Tagy

Nay

Ide o 2,5-hektárové územie nad existujúcim obytným súborom Vinohradis v Novom Meste. Podľa návrhu sa počíta s trojpodlažnými objektmi so štvrtým ustúpeným podlažím a 181 bytmi rôznych výmer, prevažne väčších. Byty na prízemí majú aj predzáhradky, všetky majú lodžie alebo terasy.

„Sme v tomto území o niekoľko metrov vyššie ako konkurencia, čo zabezpečuje najlepší výhľad na mesto,“ pre TREND Reality vysvetľuje Peter Zálešák, predseda predstavenstva firmy Z&T, a.s., ktorá je jedným zo spoluinvestorov. Druhým 50-percentným spoluinvestorom je spoločnosť Soria, a.s.

Ceny bytov dosahujú približne 2 000 eur/m2 vrátane DPH. V ponuke sú výmery od 60 po viac než 150 štvorcových metrov. Viacero bytov je označených ako „polizbových“, čo znamená, že navyše počítajú s jednou miestnosťou menšou než desať štvorcových metrov. Klient ju môže využiť napríklad ako pracovňu či sklad alebo priečky úplne zrušiť a zväčšiť okolité izby.

Grand KolibaZdroj: Grand Koliba, s.r.o.

Hoci byty dokončia do fázy holobytu, investori spomínajú vyšší štandard v podobe podlahového vykurovania, chladených stropov či veľkých okien na celú výšku stenu. Súčasťou komplexu bude aj 455 parkovacích miest v cenách 7 490 eur za vonkajšie státie a 11 490 za vnútorné. Spolu s garážovým miestom kupuje klient pivnicu umiestnenú priamo za ním.

Súkromie majiteľov

„Areál bude uzatvorený, počítame aj s vybudovaním zelene, ihriska, vodných plôch a fontány,“ hovorí Michal Mrník, konateľ investorskej spoločnosti Grand Koliba, s.r.o., a zástupca firmy Soria. Výmera oddychových plôch bude dosahovať približne 4 500 m2. Financujúcou inštitúciou celého projektu je Tatra banka, predaných je približne štyridsať bytov.

„Projekt má právoplatné stavebné povolenie,“ približuje M. Mrník. Podľa neho je štart výstavby naplánovaný na október tohto roka s dokončením v lete 2018. Stavať sa bude celý projekt naraz, nie po etapách.

Grand KolibaZdroj: Grand Koliba, s.r.o.

Grand Koliba počíta aj s viacerými vyvolanými investíciami, investor je súčasťou združenia investorov, ktoré pripravuje aj výstavbu nového vodojemu pre celé územie. Rekonštruovať sa bude i kanalizácia na časti Sliačskej ulice, vybuduje sa pokračovanie cesty okolo Vinohradisu a vedenie vysokého napätia schovajú stavebníci pod zem.

Okrem toho nedávno ďalší investori spoločne naštartovali rekonštrukciu cesty na Tupého, ktorá sa má zároveň napojiť práve na dopravné napojenie Vinohradisu. Tým sa vytvorí prepojenie z domov nad železničným depom priamo na Račiansku bez nutnosti prejazdu cez rozbitý železničný most.

Zatiaľ dva projekty

P. Zálešák je jedným zo zakladateľov siete elektrodomov Nay, ku ktorým neskôr prikúpil aj sieť Electroworld na Slovensku aj v Českej republike. Spustenie predaja a výstavby Grand Koliba nahráva otáznikom, či sa chystá na razantnejší vstup do realitného biznisu.

„Tento pozemok sme získali ešte pred finančnou krízou, keď sme sa napokon rozhodli kvôli ďalším okolnostiam s výstavbou počkať. Spolu s výstavbou golfového rezortu v Senici máme aktuálne tieto dva developerské projekty,“ hovorí P. Zálešák.

  • Tlačiť
  • 2

Tagy Nay