Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Greenvia: Stovka bytov v Záhorskej Bystrici zmenila majiteľa

12.11.2015, 05:40 | Ľuboš Mistrík | © 2015 News and Media Holding

Mestská časť na severe Bratislavy sa rozrastie o nové bývanie. Projekt pod názvom Greenvia, ktorý po rokoch príprav napokon zmenil majiteľa sa začína stavať. Stojí za ním domáca investorská spoločnosť Ismont, stavať bude v Záhorskej Bystrici.

  • Tlačiť
  • 0

Projekt leží na ulici Pri vápenickom potoku oproti rozsiahlej plánovanej zóne Pod vŕškami v smere k Malým Karpatom. Celkovo prinesie 105 bytov v troch štvorpodlažných bytovkách a deviatich viladomoch zameraných na väčšie byty.

Počíta sa s jedno- až päťizbovými bytmi a výmerou od 35 po viac než 100 štvorcových metrov. Priemerná uvádzacia cena je po prepočte niekde okolo 1 600 eur/m2 vrátane DPH. Napríklad dvojizbový byt s výmerou 49 m2 a balkónom na druhom podlaží je v ponuke za takmer 90-tisíc. Trojizbové sú najčastejšie medzi 120- a 130-tisíc.

„Byty odovzdávame ako holobyty, tak je to označené aj v cenníku, ponúkame aj možnosť dokončenia do štandardu,“ hovorí Andrej Matys z predávajúcej realitnej kancelárie NeoReal. V cene je aj pivničná kobka, 154 parkovacích miest je na predaj samostatne. Väčšina vznikne v podzemí s cenovkou 7 700 eur za jedno, vonkajšie statí stojí 3 500.

Greenvia - vizualizáciaZdroj: Ismont

„Projekt má územné rozhodnutie, stavebné povolenia sú podané,“ dodáva A. Matys. Podľa neho štartuje výstavba už tento mesiac s plánovaným dokončením v závere budúceho roka. Stavať sa bude vcelku, nie po etapách.

Prvá zmienka o projekte pochádza ešte z roku 2008 krátko pred finančnou krízou. Vtedajší vlastník, rakúska spoločnosť Conwert, ktorá mala na Slovensku veľké plány, predstavila objemovo i počtom bytov obdobný komplex. Na rozdiel od iných svojich aktivít primárne zameraných na prenájom chcela v Záhorskej Bystrici stavať.

Štart sa však odďaľoval, hoci o rok neskôr investor potvrdil začiatok výstavby i náklady vo výške okolo 13 miliónov eur. Okolo aktivít bolo napokon ticho, až sa koncom minulého roka Rakúšania rozhodli nadobro odísť zo slovenského i českého trhu a väčšinu tunajších projektov predali. Vrátane žilinského Cube a Arboreum.

Spoločnosť Ismont, nový investor Greenvie, je stavebnou spoločnosťou, ktorá je čoraz aktívnejšia aj v rezidenčnom developmente. Tento rok predstavila 96-bytovú Gaštanovú alej v Stupave aj 69-bytovú Bottovu v Trnave.

  • Tlačiť
  • 0

Diskusia (0 reakcií)