Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Grunt pripravuje dva menšie projekty

10.04.2008, 10:45 | Peter Kremský | © 2008 News and Media Holding

Na Kramároch a v širšom centre Bratislavy sa má rozostavať vyše 80 bytov.

  • Tlačiť
  • 4

Developerská spoločnosť Grunt pripravuje výstavbu dvoch menších obytných domov v Bratislave. Projekty sú vo fáze územného konania, budovanie by podľa developera malo začať už tento rok.

Na Vlárskej ulici v podhorskej štvrti Kramáre by sa malo začať stavať v 3. až 4. štvrťroku. Z celkovo 47 bytov v dvoch samostatných blokoch bude viac ako polovica dvojizbových, ktorých je v súčasnosti v Bratislave najväčší nedostatok.

Päťpodlažný dom bude z dvoch strán obklopený existujúcimi bytovkami, prízemné byty majú byť orientované do záhrady, zámerom je poskytnúť ich obyvateľom pohodlie rodinného domu.

GRUNT_vlarska_upr.jpg

Ceny bytov zatiaľ podľa Judit Šipekiovej z marketingu Gruntu nie sú presne stanovené, projekt sa však zameriava na stredný a vyšší segment. Ceny by preto mali zodpovedať lokalite i štandardu bytu. V projekte Brečtanka na neďalekej Kolibe napríklad Grunt predáva byty za 120 až 130-tisíc Sk/m2.

Koncom tohto alebo začiatkom budúceho roka sa má rozostavať osempodlažná bytovka s 35 bytmi na Koceľovej ulici v širšom centre Bratislavy. Majú v nej byť dvoj- až štvorizbové byty.

grunt_kocelova.jpg

Bytový dom bude ležať v žiadanej lokalite v pešom dosahu Central Business Districtu Bratislavy medzi Prievozskou ulicou a Mlynskými nivami. Cena tohto projektu zatiaľ tiež ešte nie je známa.

Spoločnosť Grunt začínala predajom pozemkov a výstavbou rodinných domov v bratislavskej štvrti Staré Grunty, neskôr stavala na Kolibe. V súčasnosti buduje nadštandardný bytový dom Brečtanka na Kolibe a obytnú zónu Slanec nad Peknou cestou v Krasňanoch s niekoľkými stovkami bytov a rodinných domov. Plánuje aj ďalšie projekty v Bratislave a okolí.

Vizualizácie - Grunt

  • Tlačiť
  • 4