Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Hájpark II nadviazal na úspešnú prvú etapu

11.07.2018, 05:02 | Martin Marec

Na obhliadku druhej etapy obytného súboru Hájpark na okraji Petržalky v časti Starý háj sme sa tešili. Už pred dvomi rokmi nás oslovila koncepcia, kvalita vyhotovenia diela, ale najmä prostredie a blízka dostupnosť lokalít na relax a športové aktivity. Tentokrát sme boli zvedaví najmä na to, čím nás pokračovanie výstavby prekvapí. Ďalšia etapa totiž mala nadväzovať a dopĺňať prvú o chýbajúce podzemné parkovanie, pivnice a polyfunkciu.

  • Tlačiť
  • 0

Rande s realitou - menu:

Stavebné riešenia boli opäť premyslené do detailov s dôrazom na variabilitu dispozičného riešenia bytov, pričom alternatívy riešenia ponúkal investor priamo pri predaji. V našich zemepisných šírkach sa to ešte stále považuje za nadštandardnú službu pre klientov.

Hájpark II - pohľad na obytný súbor - severZdroj: Armatrade GRP, s.r.o.

Vďaka tomu môžete mať napríklad priestranný trojizbový byt alebo 3,5-izbový byt, prípadne úspornejší štvorizbový byt. Všetky alternatívy sa pritom zmestia do toho istého pôdorysu s vhodne riešenými inštalačnými jadrami tak, aby nedochádzalo k rušivým hlukovým efektom.

V porovnaní s prvou etapou sa Hájpark II budoval úplne inak. Pod celým komplexom sa nachádza podzemné podlažie, v ktorom sú umiestnené podzemné parkovacie miesta a pivnice. Nad terénom sa nachádzajú obytné budovy umiestnené v tvare U. Uprostred nich sa nachádza átrium so zeleňou, lavičkami, komunitné priestory, spoločenský pavilón a predzáhradky k bytom na prvom nadzemnom podlaží.

Hajpark II_pohľad do átriaZdroj: Armatrade GRP, s.r.o.

Architektúra

Hájpark II pozostáva z deviatich komunikačných jadier s výťahom a schodiskami. Architektonicky sú usporiadané do rôznych výšok, čím vznikajú zaujímavé pohľady na okolitú zeleň aj z nižších podlaží.

Hájpark II - rôzna výška objektovZdroj: Armatrade GRP, s.r.o.

Hájpark II - rôzna výška objektovZdroj: Armatrade GRP, s.r.o.

Pozitívne hodnotíme zriadenie viacerých vchodov do objektov. Vzniká tak naozaj bývanie, kde sa susedia navzájom poznajú, pretože na jednom poschodí sa nachádzajú dva až tri byty. Jednoducho tu nenájdete dlhočizné chodby s množstvom bytov. Pridanú hodnotu pridáva aj osvetlenie všetkých komunikačných priestorov prirodzeným osvetlením cez okná.

Hájpark II - vchod do domuZdroj: Armatrade GRP, s.r.o.

V prízemnej časti objektu sa nachádzajú komerčné priestory. Prevádzkovať ich budú v komplexe bývajúci majitelia. Prevádzku tu bude mať kaviareň, ktorá bude prepojená s bezobalovým obchodíkom. Zároveň z kaviarne budú mať návštevníci dohľad na hrajúce sa deti na detskom ihrisku. K dispozícii bude ešte kaderníctvo a projekčná kancelária.

Hájpark II - nebytové priestory na prízemíZdroj: Armatrade GRP, s.r.o.

Ostatné dve krídla komplexu majú na prízemí byty s predzáhradkami 

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS
s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy Hájpark, Imagine Development, Rande s realitou

Diskusia (0 reakcií)