Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Hájpark potvrdil „wow“ dojem aj druhou etapou

11.07.2018 | Daniel Suchý

Diskusia (5 reakcií) Pravidlá diskusie

11.07.2018 | olivertwist

"strojovňa" vzduchotechniky v rámci obytnej logie - to je "superštandard" :)))

11.07.2018 | PaloK

Mňa by zaujímalo, ako to je v týchto novostavbových komplexoch so spoluvlastníckym podielom na exteriérových častiach komplexu, správou a cenou za správu. Čo sa zaužívalo? Je podiel na exteriéry podmienený vlastníctvom bytu? Koľko stojí mesačne odplata správcovi za údržbu exteriérových častí komplexu?

11.07.2018 | Daniel Suchý

Aj my sa to vždy pýtame. Obvykle majú vlastníci bytov spoluvlastnícky podiel na pozemku pod dvorom, udržiava ho správca a náklady platia vlastníci, obvykle je to v jednotkách eur mesačne na domácnosť.
V Hájparku je to jednoduchšie, pretože vnútroblok je súkromný aj naozaj, teda je fyzicky uzavretý a prístupný len obyvateľom. Vo veľkých projektoch ako Pri mýte alebo Urban Residence podmienila samospráva povolenie vybudovaním "verejného parku", ale odmietla prevziať akúkoľvek zodpovednosť, takže park bude síce (aspoň spočiatku) verejne prístupný, ale bude v súkromnom vlastníctve a náklady na jeho údržbu a opravy budú platiť vlastníci bytov. Je dosť možné, že ak im tam budú prespávať bezdomovci alebo v noci vykrikovať opilci a zariadenie ničiť vandali, exteriérové priestory si napokon ohradia. Je to otvorený problém do budúcnosti, ale takéto projekty budú pribúdať.

11.07.2018 | vlado80

ok a tušíte koľko tu stojí správa súkromného parku?...je to totiž celkom podstatná informácia, ak tam bude chodiť záhradnícka služba tak to v jednotkách € zrejme nebude. Tieto poplatky dokážu byť celkom zaujímavé, pamatam jeden projekt, kde bol rovnako park, vnútorný bazén a strážna služba, pričom mesačný paušál na domácnosť bol okolo 150€...

11.07.2018 | PaloK

V jednotkach eur mesacne? To je nejak malo. Ten komplex nie je az taky velky resp. nie je tam tolko bytov a spolocnych priestorov tzn. aj ten vnutroblok maju pozehnane dost.

Tiez si myslim, ze nastupi trend takychto blokov s uzavretym vnutornym priestorom, ake sa robili pred sto rokmi vo vsetkych europskych mestach. Je to ale taka bublinacia zivota, uzatvaranie sa za branou.