Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom
Objednajte si denný súhrn správ
Vyberiete si len témy, ktoré vás zaujímajú.
Zasielanie newslettra kedykoľvek vypnete.

Hájpark stavil na komunitné bývanie

04.08.2016, 04:59 | Martin Marec

Obytný súbor Hájpark sa nachádza na okraji Petržalky v časti Starý háj, uprostred zelene, v dotyku s dunajskou hrádzou, jazerom Malý Draždiak a dostihovou dráhou. Je to tichá lokalita uprostred zvyškov Lužných lesov. Objekt sa nachádza na bývalých pozemkoch bratislavských vodární, ktoré tam mali umiestnený dvor s technickým zázemím. Prístup k obytnému súboru je komfortný z hlavného ťahu Kutlíkovej ulice po novovybudovanej príjazdovej komunikácii.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 0

Rande s realitou - menu:

Investor v maximálnej miere rešpektoval jestvujúce stromy a zeleň na pozemku ako aj v jeho okolí. Hájpark obkolesuje prerastená vzrastlá zeleň, ktorá tvorí prirodzenú bariéru od hlavnej cestnej komunikácie a širokého okolia a navodzuje pocit príjemného bývania uprostred prírody, čo umocňuje aj vybudované jazierko a všadeprítomná zeleň a kvety.

02_Hajpark_parcikZdroj: Armatrade GRP, s.r.o.

Hajpark pozostáva z 5- a 6-podlažného objektu. Výška objektov pôsobí príjemne a objekty sú citlivo vsadené do prostredia. Vzdialenosti medzi objektmi sú primerané k tomu, aby bola zachovaná intimita bývajúcich, zodpovedajúca bývaniu v bytoch.

03_Hajpark_vzdialenostiZdroj: Armatrade GRP, s.r.o.

Medzi objektmi vznikol príjemný volnočasový priestor s umelým jazierkom, zeleňou a detským ihriskom s atrakciami a hracími prvkami.

03a_Hajpark_ihriskoZdroj: Armatrade GRP, s.r.o.

V prízemnej časti objektu sa nachádzajú komerčné priestory – kancelárske sídlo stavebníka a priestory pre škôlku. Priestory škôlky nemá developer v úmysle predať, ale prenajať za symbolické nájomné, aby bola zachovaná funkcionalita priestoru.

04_Hajpark_škôlkaZdroj: Armatrade GRP, s.r.o.

Parkovanie je v prvej fáze riešené popri príjazdovej ceste ako voľné verejné parkovanie. Podzemné parkovanie sa pod vybudovanými objektmi nenachádza.

05_Hajpark_parkovanieZdroj: Armatrade GRP, s.r.o.

Spoločné priestory

Vstupy do objektov pôsobia príjemne až veľkoryso. Vstupné dvere majú elektronické čipové zámky, čo považujeme za štandard pre tento typ bývania. Poštové schránky sú umiestnené vo vstupnej hale, preto poštový doručovateľ bude musieť vstúpiť do objektu na vlastný kľúč.

06_Hajpark_schránkyZdroj: Armatrade GRP, s.r.o.

V každom objekte sa nachádza jeden výťah pre 9 osôb. Výťahy sú tiché a spĺňajú súčasné požiadavky. Za zádverím má každý vchod zriadenú odkladaciu miestnosť na bicykle aj s namontovanými držiakmi. Predpokladá sa, že vzhľadom na blízkosť hrádze, budú obyvatelia intenzívne jazdiť na bicykloch a nemusia si robiť starosti, kde ich umiestnia.

07_Hajpar_bicykleZdroj: Armatrade GRP, s.r.o.

Dôvodom a zároveň prekvapením bolo, že k bytom nie sú v tejto fáze výstavby k dispozícii pivnice. Tie sú budú môcť vlastníci bytov zakúpiť až po dostavaní druhej fázy projektu, ktorý sa stavia v tesnej blízkosti.

07_Hajpark schodiskoZdroj: Armatrade GRP, s.r.o.

Schodisko je presvetlené denným svetlom na medziposchodiach, kde sa nachádzajú okná s prirodzeným vetraním. Schodisko s kovovým zábradlím je na povrchu ukončené netradične dreveným madlom, pretože drevo ako povrchový materiál z novostavieb takmer vymizlo. Spoločné chodby k bytom s denným presvetlením sú zrealizované v dobrom štandarde.

Bytový komplex má vybudovanú vlastnú plynovú kotolňu.

Byty

Všetky byty sú navrhnuté tak, aby v interiéri poskytovali dostatočnú flexibilitu. Kuchyňa je vždy umiestnená na fasáde a má vlastné okno alebo balkónové dvere. Teda je zaručené aj priame vetranie a denné osvetlenie. Kuchyňa môže byť otvorená do obývačky, čiastočne oddelená, alebo úplne uzavretá.

09_Hajpark_dispoziciaZdroj: Armatrade GRP, s.r.o.

Byty sú navrhnuté účelne a dispozície zodpovedajú súčasným trendom bývania. Výmery majú štandardné a podľa nášho názoru pár metrov navyše by nezaškodilo. Sú však orientované minimálne vždy na dve svetové strany, teda sú priechodné, čo hodnotíme ako veľké pozitívum projektu. Dispozície bytov, ako aj použitých materiálov sa prispôsobovali už počas výstavby požiadavkám budúcich majiteľov.

10_Hajpark_balkonZdroj: Armatrade GRP, s.r.o.

Povrchové úpravy v bytoch sú zrealizované v dobrej kvalite, omietky sú zvislé a rovné, obklady a dlažby pekne uložené, parkety tiež sú na rovnom podklade a neplávajú. Materiály sú lepšieho štandardu.

11_Hajpark_kuchyňaZdroj: Armatrade GRP, s.r.o.

Oddeľovacie steny medzi bytmi sú zvukovoizolované. Všetky siete sú inštalované po povrchu za kuchynskou linkou. Elektrické zásuvky nie sú zasekávané.

12_Hajpark_zásuvkyZdroj: Armatrade GRP, s.r.o.

Opäť sme sa stretli s radiátormi nie veľmi vzhľadnými a pôsobiacimi veľmi lacným dojmom. Palec hore dávame za ich inštaláciu a napojenie zo steny a nie z podlahy, čo nie je bežný postup v iných novostavbách. Vlastníci, ktorí sa s radiátormi nestotožnili, mohli si dať nainštalovať podlahové kúrenie.

13_Hajpark_radiatoryZdroj: Armatrade GRP, s.r.o.

Okná sú síce plastové, ale vypracované vo veľmi dobrej kvalite. V bytoch sa nachádzajú aj okná so zníženým parapetom na úrovni približne 60 cm, čo oceňujeme ako dobrú formu presvetlenia.

14_Hajpark_parapetZdroj: Armatrade GRP, s.r.o.

Na slnečných stranách je urobená predpríprava na zabudované žalúzie do fasády. Považujeme to za veľmi dobrú predvídavosť investora v snahe zachovať jednotnosť fasády, ak sa v budúcnosti niektorý z majiteľov bytov rozhodne pre inštaláciu žalúzií.

15_Hajpark_žaluzieZdroj: Armatrade GRP, s.r.o.

Zaujímavosťou je okno vedľa vane, ktoré môže byť pri kúpaní otvorené s výhľadom do prírody. Niektorí ľudia môžu mať pri takomto presvetlení problém so zachovaním intimity.

16_Hajpark_vaňaZdroj: Armatrade GRP, s.r.o.

16a_Hajpark_kuplna 1Zdroj: Armatrade GRP, s.r.o.

16b_Hajpark_WCZdroj: Armatrade GRP, s.r.o.

Balkóny majú na podlahe epoxidový náter a spádovanie k objektu, t. j. odvod dažďovej vody je zabezpečený dažďovými zvodmi vo fasáde, nie odkvapkávaním z oplechovania balkónov. Takýto trend je dizajnový a praktický. Podlaha sa dobre udržiava a dažďová voda neznečisťuje fasádu objektu.

17_Hajpark_balkonZdroj: Armatrade GRP, s.r.o.

Balkóny majú štvorcový pôdorys o rozlohe minimálne 5 m2, čo zaručuje relatívne pekný priestor na vonkajšie posedenie. Jediným tŕňom v oku nám bolo trochu masívne ukotvenie a uchytenie zaskleného zábradlia balkónov, ktoré si myslíme, že sa dalo vyriešiť citlivejšie.

18_Hapark_balkon zabradlieZdroj: Armatrade GRP, s.r.o.

Exteriér

Fasády dvoch objektov sú príjemne farebne zladené, aj keď prevažuje klasická kontaktná zateplená fasáda so šúchanou omietkou, je pekne „rozbitá“ výstupkami balkónov a v parteri tehličkovým obkladom. Zasklené zábradlia balkónov sú dekorované, čo nebráni výhľadu smerom von, ale zároveň vytvára intimitu od vonkajšieho prostredia.

19_Hajpark_fasadaZdroj: Armatrade GRP, s.r.o.

19a_Hajpark_fasadaZdroj: Armatrade GRP, s.r.o.

Súčasťou exteriéru je vo vnútri areálu aj záhradný domček pre domovníka-záhradníka, ktorý bude udržiavať objekt. Zároveň investor vyhradil niekoľko zón pre komunitný život. V jednej sa bude nachádzať priestor pre vybudovanie minizáhradok. Po dobudovaní druhej fázy má vzniknúť oddychová zóna s kaviarňou, malým pódiom pre rôzne podujatia a ďalším herným priestorom pre deti.

20_Hajpark_II fazaZdroj: Armatrade GRP, s.r.o.

Záverom môžeme skonštatovať, že bývanie v Hajparku má takmer všetky aspekty bývania, aké si človek môže priať. Aj pri použití štandardných materiálov dosiahol investor vyššiu kvalitu bývania ako je obvyklé. Citlivým zásahom do územia a nepretržitou starostlivosťou investora o objekt v každom detaile umocňuje vynikajúci pocit z bývania. Otázne je, ako sa situácia zmení po dostavaní druhej fázy projektu.

Autor pôsobí ako stavebný dozor v spoločnosti Armatrade GRP, s.r.o.

Rande s realitou - menu:

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 0

Tagy Hájpark, Imagine Development, Rande s realitou

Diskusia (0 reakcií)

Realitná inzercia

PREDAJ - Záhorské sady, od 992 m2, BA IV

PREDAJ - Záhorské sady, od 992 m2, BA IV HERRYS predáva pozemky v najexkluzívnejšej časti Záhorskej Bystrice s výmerami od 992 m2 a 218 240 €. Pre viac informácií volajte na tel. číslo 0948 217 888.

Nobelova - obchodné priestory

Nobelova - obchodné priestory HERRYS ponúka na predaj obchodné priestory v projekte Nobelova. Rozbehnite svoje podnikanie na skvelom mieste - ceny od 43 236 EUR bez DPH.

POSLEDNÉ BYTY ZA ZVÝHODNENÉ CENY! -KRAMÁRE

POSLEDNÉ BYTY ZA ZVÝHODNENÉ CENY! -KRAMÁRE Moderná novostavba na Kramároch. Výborná príležitosť na bývanie v luktatívnej lokalite. Všetky informácie o projekte Vám poskytneme v našej RK.

TRNAVSKÁ RESIDENCE

TRNAVSKÁ RESIDENCE Trnavská Residence je TOP ponukou ako investícia alebo ako štartovacie byty. K dispozícií budú 1-2 izb. byty. Bližšie informácie Vám poskytnú naši predajcovia

Hypokalkulačka na výpočet hypotéky s RPMN

Hypokalkulačka na výpočet hypotéky s RPMN Poradíme vám ako vybaviť výhodnú hypotéku bez stresu a námahy. Úverové ponuky zo všetkých bánk vám pripraví hypotekárny broker zo spoločnosti Smart Brokers.

Bývajte pri Bojnickom Zámku na top adrese.

Bývajte pri Bojnickom Zámku na top adrese. Na predaj vynikajúco riešený, štýlový 4izb. byt s terasou. Situovaný na prestížnej adrese, Pribinova ulica, v projekte KONDOMÍNIUM v Bojniciach.

Hľadáte priestory pre nové možnosti?

Hľadáte priestory pre nové možnosti? Ponúkame na predaj a prenájom nebytové a obchodné priestory v priamom centre Bratislavy – Námestie SNP 15 – roh námestia SNP a Kamenného nám.

Pozemky pre priemysel a logistiku, Pezinok

Pozemky pre priemysel a logistiku, Pezinok Novovybudovaný prevádzkovo-skladový areál, 23 ha, všetky inžinierske siete a cesta na hranici pozemku. EIA, územné rozhodnutie. Prvý investor pred výstavbou.

Pridať inzerát