Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Hájpark v Petržalke dokončil aj druhú etapu

29.03.2018, 05:04 | Daniel Suchý | © 2018 News and Media Holding

Poldruha roka po dokončení prvej etapy je hotová aj druhá časť bytového projektu Hájpark. Developerská spoločnosť Imagine Development priniesla prestavbou bývalého technického areálu v Petržalke 108 bytov, ktoré boli ešte pred dokončením vypredané.

  • Tlačiť
  • 5

V lokalite medzi dostihovou dráhou a jazerom Malý Draždiak sa začalo stavať na jeseň 2014. V prvej etape vzniklo 27 bytov v dvoch objektoch dokončených v júni 2016. Projekt zaujal najmä veľkorysou krajinnou úpravou vo dvore (prečítajte si hodnotenie v Rande s realitou).

Druhá etapa dvor uzatvorila a doplnila parkovanie v podzemnej garáži. V objektoch s výškou tri až sedem podlaží usporiadaných do pôdorysu tvaru U pribudlo 81 bytov, od jednoizbových až po päťizbové s výmerami 36 až 142 štvorcových metrov.

Hájpark - druhá a prvá etapaZdroj: TREND Reality

V čase spustenia predaja pred tromi rokmi sa ceny pohybovali okolo 1 900 až 2 500 eur za štvorcový meter. Samotné byty tak stáli od necelých 99-tisíc do 350-tisíc. Na rozdiel od prvej etapy, v druhej majú byty namiesto balkónov lodžie a na prízemí aj predzáhradky so skladmi, ktoré sú aj na terasách bytov na najvyšších podlažiach.

V podzemnej garáži je 135 parkovacích miest, z nich 15 je vyhradených pre obyvateľov prvej etapy. Podobne aj časť z necelej stovky pivničných kobiek. Už v prvej etape vzniklo 60 parkovacích stojísk na povrchu. K trom úschovniam bicyklov pribudlo v druhej etape ešte osem.

Neprehliadnite

Čo sa týka občianskej vybavenosti, v prvej časti je v prevádzke materská škola a kancelárie tu má aj developer projektu. Druhá etapa priniesla kaviareň a jeden priestor na komerčný prenájom. Vo vnútrobloku vznikla spoločenská miestnosť pre obyvateľov.

Spoločnosť Imagine Development založili architekti Drahan Petrovič, Boris Hrbáň a Ivan Juhás. Podieľala sa na projekte Nový Háj v Petržalke a samostatne realizovala bytový dom Juliana v Brne a Hájpark. Aktuálne pripravuje projekty Ludwigov mlyn v Ružinove a Manufaktúra v Bernolákove.

Hájpark - druhá etapaZdroj: TREND Reality

Hájpark - v rámci druhej etapy vznikla aj spoločenská miestnosťZdroj: TREND Reality

  • Tlačiť
  • 5

Tagy Hájpark, Imagine Development, Petržalka