Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom
Objednajte si denný súhrn správ
Vyberiete si len témy, ktoré vás zaujímajú.
Zasielanie newslettra kedykoľvek vypnete.

Historický mlyn pri Centrale sa zmení na bývanie

31.07.2017, 14:00 | Daniel Suchý | © 2017 News and Media Holding

Po projektoch Mlynica, Design Center Jarovce alebo Lofty Kominárska sa rozbieha ďalší príklad premeny bývalého priemyselného objektu na nezvyčajné bývanie. Bytový dom Ludwig je prvým krokom k postupnej premene areálu bývalého Ludwigovho mlyna medzi Metodovou a Krížnou ulicou na hranici bratislavských mestských častí Ružinov a Nové Mesto, neďaleko nákupného centra Central.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 3

Súčasťou prvej fázy je prestavba a nadstavba štvorpodlažného skladu obilia na šesťpodlažný bytový dom. Na prízemí vzniknú administratívne a obchodné priestory. Na zvyšných poschodiach bude 17 bytov. Dokončené budú v štandarde, pričom developer avizuje možnosť individuálnych úprav, na 2. a 3. podlaží aj vytvorenie loftov.

V predaji je šesť dvojizbových, sedem trojizbových a štyri štvorizbové byty. Výmery dosahujú od 56 do 138 štvorcových metrov, k bytom ešte prislúchajú balkóny alebo terasy. Ceny sa pohybujú od 2 600 do 3 000 eur za štvorcový meter. Voľné byty tak stoja od 173-tisíc do vyše 350-tisíc eur. V cene každého bytu je jedno vonkajšie parkovacie miesto, celkovo ich má na pozemku vzniknúť 57.

Bytový dom LudwigZdroj: Ludwig

Industriálnu minulosť má okrem tvaru objektu pripomínať použitie pásikov režného muriva pod okennými otvormi. Použité materiály v exteriéri aj štandarde bytov sa inak nelíšia od iných novostavieb. Prestavba má právoplatné stavebné povolenie, so začiatkom prác sa počíta v septembri. Hotová by mala byť do konca budúceho roka.

Projekt pripravila podľa návrhu architekta Dušana Ferianca investorská spoločnosť Ludwig, ktorá na ňom pracuje od roku 2012. Predstavila už aj podobu premeny susedného pamiatkovo chráneného Obilného sila.

Neprehliadnite

Oba objekty sú súčasťami takzvaného Ludwigovho mlynu. Podľa popisu v zozname Mestského ústavu ochrany pamiatok ho na dnešnej Krížnej ulici v roku 1880 založil obchodník s ošípanými Gottfried Ludwig. Podnikateľ kúpil pôvodný starší mlyn a prebudoval ho na prvý parný mlyn v meste. Od roku 1884 to bol aj prvý objekt s elektrickým osvetlením.

Ludwigov mlyn - súčasný stav skladu obilia a obilného silaZdroj: TREND Reality

Obilné silo s výškou desaťpodlažnej budovy postavila v rokoch 1934 – 35 prešporská firma Pittel+Brausewetter. Pred dvomi rokmi vyhlásil Pamiatkový úrad SR dlhšie nevyužívanú stavbu za národnú kultúrnu pamiatku.

Susedný pozemok s parkoviskom kúpila minulý rok developerská spoločnosť Imagine Development a pripravuje tu projekt Ludwigov mlyn, na ktorý pred časom usporiadala architektonickú súťaž. Plánuje ho realizovať do roku 2020.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 3

Tagy brownfield, industriál

Realitná inzercia

Bývajte s tým, koho máte radi - Nový Ružinov

Bývajte s tým, koho máte radi - Nový Ružinov Mestská vila Valentine: Bývanie pre mladých i rodiny, v blízkosti centra, ideálna dopravná dostupnosť. Unikátny mestský park na ploche 23 200 m2.

Nobelova - obchodné priestory

Nobelova - obchodné priestory HERRYS ponúka na predaj obchodné priestory v projekte Nobelova. Rozbehnite svoje podnikanie na skvelom mieste - ceny od 43 236 EUR bez DPH.

Hypokalkulačka na výpočet hypotéky s RPMN

Hypokalkulačka na výpočet hypotéky s RPMN Poradíme vám ako vybaviť výhodnú hypotéku bez stresu a námahy. Úverové ponuky zo všetkých bánk vám pripraví hypotekárny broker zo spoločnosti Smart Brokers.

POSLEDNÉ DVA BYTY ZA ZVÝHODNENÉ CENY!KRAMÁRE

Moderná novostavba na Kramároch. Výborná príležitosť na bývanie v lukratívnej lokalite. Všetky informácie o projekte Vám poskytneme v našej RK.

Hľadáte priestory pre nové možnosti?

Hľadáte priestory pre nové možnosti? Ponúkame na predaj a prenájom nebytové a obchodné priestory v priamom centre Bratislavy – Námestie SNP 15 – roh námestia SNP a Kamenného nám.

Prenájom kancelárií CBC 3|4|5 Karadžičova

Prenájom kancelárií CBC 3|4|5 Karadžičova Kancelárie štandardu A v budovách so zelenou - BREEAM certifikáciou. Reprezentatívne priestory, výhodná lokalita, maximálne pohodie, široká paleta služieb.

Realitná kancelária a hypotekárne centrum

Realitná kancelária a hypotekárne centrum Vaše úvery a nehnuteľnosti riešime ako naše vlastné. Vaša spokojnosť a vaše odporúčania sú základom nášho úspechu.

Alej Hrušov

Alej Hrušov Predaj stavebných pozemkov s kompletnými IS na výstavbu rodinných domov, pozemky od 500 - 1200 m² v peknom prostredí dunajskej hrádze v Kalinkove.

Pridať inzerát