Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Hypoúver na dom v Rakúsku

14.03.2011, 00:01 | Alexander Kmeť, hypotekárny poradca

Hypotekárna poradňa: Jednou z možností je požiadať o úver v banke priamo v Rakúsku

  • Tlačiť
  • 2

Chcem postaviť dom v Rakúsku, vlastním tam už stavebný pozemok, ale na výstavbu domu potrebujem hypoúver vo výške 100 tisíc Eur. Je možné požiadať banku o úver, aj keď staviam za hranicami Slovenskej republiky? Ak áno, čo k tomu potrebujem? Ak nie, viete mi poradiť, ako potom vyriešiť túto situáciu? Môj mesačný príjem je cca 1000 Eur. Súvisí výška mesačnej splátky s výškou môjho platu?

Donedávna nebolo možné žiadať o úver v banke na Slovensku v prípade, ak ste plánovali kúpu alebo výstavbu nehnuteľnosti v Rakúsku s tým, že ste nimi plánovali ručiť v úvere. Banky si totiž nevedeli ošetriť založenie nehnuteľnosti v zahraničí. Klient musel v takom prípade ručiť jedine nehnuteľnosťou na území Slovenska, požiadať o bezúčelový úver a následne použiť peňažné prostriedky na kúpu alebo výstavbu.

V súčasnosti však založiť nehnuteľnosť priamo v Rakúsku umožňuje jedna z bánk pôsobiacich na Slovensku. Ďalšou možnosťou je požiadať o úver v banke priamo v Rakúsku, v takom prípade, samozrejme, nie je problém so založením nehnuteľnosti.

Čo sa týka výšky úveru vzhľadom na príjem, bude závisieť od konkrétnej banky a hlavne od doplňujúcich informácií potrebných pre posúdenie Vašej bonity.

Autor pracuje v spoločnosti VINDICO Mortgage & Insurance parnter, s.r.o.

BSG

  • Tlačiť
  • 2

Tagy hypotekárna poradňa