Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

J. Široký rozbieha výstavbu v zóne pri Figare. Zatiaľ len nadstavbou

17.10.2014, 05:40 | lmi | © 2014 News and Media Holding

Na Račianskej ulici priamo pri Figare v hlavnom meste rastie nadstavba. Ide o pridanie dvoch podlažní na existujúci bytový dom oproti potravinám Billa. Investorom je firma Wigro Trade Center, a.s., podnikateľa Juraja Širokého, ktorej patria pozemky aj v širšom okolí.

  • Tlačiť
  • 6

Tagy

Široký

Projekt pomenovaný ako Cornville spolu s nadstavbou znamená rekonštrukciu existujúcej štvorpodlažnej bytovky. Celkovo prináša 18 bytov na všetkých podlažiach vrátane prízemia, teda nielen v nadstavbe. Ich výmery dosahujú 45 až 75 štvorcových metrov.

V súčasnosti sú štyri predané, ceny ostatných voľných dosahujú 88- až 146-tisíc eur. Po prepočte ide približne o 1 800 až 2-tisíc eur/m2, byty sú vyhotovené v štandarde a patrí k nim aj pivničná kobka. Stavebné práce už bežia od leta, dokončenie a kolaudáciu plánuje investor na jeseň budúceho roka.

Projekt je na hrane veľkolepejšieho komplexu nakresleného už niekoľko rokov taktiež z dielne Wigro Trade Center. V rámci neho sa počítalo s kanceláriami, obchodmi, 300 bytmi, štyrmi výškovými budovami a veľkými verejnými priestormi vrátane námestia na rohu Jarošovej a Kukučínovej.

Plány sa však oneskorujú, časť pozemkov pod bývalými mlynmi medzičasom získal potravinový reťazec Billa, ktorý si tu postavil svoj supermarket. Informácie z tohtoročnej jari hovoria o pozastavení veľkolepého projektu a jeho prehodnocovaní. Podľa vtedajšieho vyjadrenia je osud komplexu v rovine úvah.

Aktuálny stav bytovkyZdroj: Wigro Trade Center, a.s.

  • Tlačiť
  • 6

Tagy Široký