Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

J&T RE prerába centrálu Siemensu na byty

05.03.2014, 05:40 | Daniel Suchý | © 2014 News and Media Holding

Na Kramároch pribudne do konca roka 90 malometrážnych bytov

  • Tlačiť
  • 8

Developer J&T Real Estate rekonštruuje bývalé sídlo spoločnosti Siemens na bratislavských Kramároch. V 12-podlažnej budove na Stromovej ulici vznikne 90 malometrážnych bytov a apartmánov.

„Predaj bytov spustíme 10. marca a noví majitelia sa budú môcť nasťahovať už koncom roka,“ približuje hovorkyňa J&T Real Estate Katarína Krajňáková. Z hľadiska ceny podľa nej pôjde o dostupné bývanie.

Byty budú mať výmery od 31 do 79 štvorcových metrov. Polovica bude jednoizbových, zhruba štvrtina dvojizbových, 12 trojizbových a zvyšných osem budú štvorizbáky.

Ceny sa začínajú na úrovni 46 440 eur s DPH za jednoizbový byt vrátane pivničnej kobky. Dvojizbový apartmán sa bude predávať za 58 440 eur. „Byty majú efektívne a logické dispozície a kvalitné štandardné vybavenie,“ dodáva Pavel Pelikán, výkonný riaditeľ J&T Real Estate s tým, že v bezprostrednej blízkosti domu je dostatok parkovacích miest.

Bývalá centrála Siemensu na Kramároch sa zmení na byty (1)Zdroj: J&T Real Estate

Nižšia predná časť budovy orientovaná do Stromovej ulice bude naďalej slúžiť ako kancelárska budova s obchodnými prevádzkami v parteri. „V súčasnosti je budova z dvoch tretín obsadená. Predpokladáme, že do konca roka bude plne obsadená,“ spresňuje K. Krajňáková.

Prevzatie budovy, v ktorej Siemens dlhé roky sídlil, bolo podmienkou spoločnosti pri hľadaní nových priestorov. Napokon podpísala vlani v apríli nájomnú zmluvu s J&T Real Estate a nasťahovala sa do novopostavenej budovy Westend Square na Patrónke.

Sedemnásťposchodový vežiak dokončený v roku 2011 je dominantou administratívnej zóny Westend. Z 19-tisíc štvorcových metrov zabral Siemens sedem podlaží so 7 500 m2 kancelárií pre takmer 600 zamestnancov. Ďalším veľkým nájomníkom je poisťovňa Generali Slovensko, sídlia tu aj spoločnosti SkyToll, Ingos či Boiron SK.

Bývalá centrála Siemensu na Kramároch sa zmení na byty (2)Zdroj: J&T Real Estate

Podobne postupovala J&T Real Estate aj pri podpise zmluvy o výstavbe novej centrály pre ČSOB Finančnú skupinu v januári tohto roka. ČSOB sa presťahuje z terajších ôsmich adries do novej štvrte Zuckermandel, ktorá sa ešte len začne stavať, zhruba o tri roky.

Päť zo súčasných budov prevezme práve J&T Real Estate, jednu si ČSOB nechá a zvyšné dve bude ponúkať na predaj. V tomto prípade však nešlo o podmienku firmy, ktorá si nové sídlo hľadala takmer päť rokov.

„Konkrétne využitie budov ČSOB bude známe neskôr. Až do sťahovania zamestnancov banky do novej centrály v Zuckermandli bude budovy naďalej využívať ČSOB,“ dodáva K. Krajňáková.

  • Tlačiť
  • 8

Tagy J&T Real Estate