Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

V Petržalka City nie je všetko zlato

05.12.2013 | Jozef Ilčík a kolektív

Diskusia (5 reakcií) Pravidlá diskusie

07.12.2013 | pablissimo

A nestalo sa nahodou len to ze to madlo niekto navaril naopak ?

07.12.2013 | Vlastny nazor

Tento clanok je fakt drsny,uplne neguje odvazny design,preco neanalyzujete pestrofarebne zateplene panelaky s bielymi plastovymi oknami naokolo?
Bol som na obhliadke bytov ako citatel ARCH kde nas sprevadzal aj architekt z Nemecka a po jeho vyklade vsetkych prvkov a detailov riesenia bol celkovy dojem pozitivny a fakt originalny,preto ma zarazila takato interpretacia redaktora a kolektivu,tie membrany zatial chybaju ale objekt je ok a konecne bude mat Blava aj nieco originalne a designove,kam budem moct zobrat znamych na kafe,teda ak ich naozaj zrealizuju na tej promenade pri vode.

07.12.2013 | Vlastny nazor

Ta voda je fakt priezracna teraz a vidno tam aj ryby a rybarov ked som tam bol cez vikend.Dokonca som videl aj lekna na vide blizko toho dvojiteho piliera.

10.12.2013 | Pepito.Grillo

Rende s realitou citavam pravidelne a velmi sa mi pacili viacmenej objektivne recenzie novostavieb aj ked nie so vsetkym co bolo napisane som vzdy suhlasil. Najma niektore osobne skusenosti s recenzovanymi stavbami boli ine, co je vsak spravne si myslim.

V pripade tejto recenzie som mal velmi neprijemny pocit z pristupu recenzenta. Neviem ci mal zly den ale nakolko mam precitane vsetky predchadzajuce recenzie tak mozem z mojho subjektivneho hladiska povedat, ze v kazdom riadku som citil negativny postoj k celemu projektu a o realnej objektivite sa hovorit naozaj neda. To, ze stavba a upravy okolia este nie su dokoncene je zmienene len okrajovo a kritika organickych prvkov nie je na mieste, kedze este nie su instalovane. Na to si treba pockat najskor a az potom kritizovat. Kazdy clovek, ked si pozrie vizualizacie mu musi byt jasne, ze tak to v reale vyzerat nemoze lebo ich umiestnenie zabranuje vyhladu z okien a tak je hlupe ocakavat, ze to bude presne ako na vizualizaciach. Opat hovorim najskor treba pockat a potom ktirtizovat. V recenzii mi chybali inak standardne informacie o pouzitych materialoch napr. oknach a podobne. Ani o pouzitych materialoch co budu ponukane v standarde nebola, ziadna zmienka ale neviem v akom stadiu je stavba tak mozno je o tom predcasne hovorit.
Celkovo na mna tento clanok posobi povrchne a len tak narychlo napisany aby sme pred vianocami nieco vydali. Nie som od autorov na taketo clanky zvyknuty a preto som si tu dovolil vyjadrit moj nazor. Dufam, ze po dokonceni stavby si to zopakujete a napisete recenziu na aku som u Vas zvyknuty, zaujimavu a objektivnu.

11.12.2013 | Perfect Home, s.r.o.

Dobrý deň,

nemáme dôvod reagovať na diskusné anonymné príspevky, no spravíme výnimku. Ďakujeme za Váš názor, ponúkame dodatočné vysvetlenie.
Nemáme v pláne sa do Petržalka City vracať na "dodatočné" posúdenia. Za každým riadkom našej recenzie si plne stojíme a musíme kategoricky odmietnuť názor, že článok bol napísaný z predvianočnej "nutnosti", nebodaj povrchne. Váš názor považujeme za veľmi odvážny, my by sme si nedovolili napísať, že ste povrchný čitateľ. Článok napríklad obsahuje pomerne zrozumiteľný názor na úkryt CO ako aj do detailu vysvetlené nezvládnuté riešenie madiel.

K Vašim podnetom:
- západnú fasádu sme ohodnotili na 1*, pozdávala sa nám aj navštívená garsónka - je to negatívny postoj recenzie v každom jej riadku?

- stavba bola skolaudovaná - načo máme (resp. záujemcovia) ešte čakať? Považujete za správne stavbu skolaudovať, byty predávať a sľubovať, že ešte sa to nejako dorobí? Keď si kupujete auto, kúpite si ho bez metalízy s tým, že ju ešte predajca doplní? Stavby a termíny stanovuje redakcia TRENDreality.sk, nie naša spoločnosť. Napríklad do Viktórie sme boli pozvaní po veľmi dlhom odstupe, ani Petržalka City sa nemusela ponáhľať s pozvánkou

- keď človek vidí na vizualizáciách nerealizovateľné prvky, nie je správne sa na takýto spôsob prezentácie pozerať aj optikou typu klamanie spotrebiteľa?

- informácie o použitých materiáloch už do našich recenzií neplánujeme vkladať, záujemca si ich prečíta na oficiálnych weboch jednotlivých projektov; v tomto prípade navyše developer materiálový štandard explicitne nešpecifikoval a videli sme iba holobyty.

Podľa údajov TRENDu patria naše články k najčítanejším a najhodnotnejším. Sú iné špecializované vydavateľstvá (napr. JAGA, EUROSTAV), ktoré o stavbárskych počinoch spravodajsky informujú, sú doplnené peknými fotkami a názormi zainteresovaných. Nemožno očakávať, že projektant/zhotoviteľ bude svoje dielo kritizovať (každá líška svoj chvost chváli).
Vy ako aj ďalší čitatelia mate možnosť sa rozhodnúť, koho názor (článok) je prínosnejší. Či meditatívne rozjímanie nad architektonickým "krásnom" alebo konštruktívna kritika. Ak sme sa v našich hodnoteniach (všetky články sú voľne prístupné na našom webe v sekcii Médiá) či už pre TREND alebo iného vydavateľa odborne preukázateľne zmýlili, náš názor nemáme problém korigovať. Zatiaľ nám ale neprišiel žiaden podnet v tomto duchu.

Stavebníctvo je najmä o exaktnosti, fyzike a matematike. Až potom sú na rade faktory výtvarnosti a pocitu. Akceptujeme, že mnohých upúta prvotný vzhľad, a možno príjemná farba hlasu makléra, ktorý akcentuje pozitíva, ale to je to pekné - každý má možnosť si zvoliť svoje priority.

Rozumieme, že naše hodnotenie Petržalky City vo Vás mohlo vzbudiť "zvláštny" subjektívny pocit. Môžeme Vás ale ubezpečiť, že od výpovednej hodnoty našich recenzií sme sa neodchýlili.

(Toto stanovisko bolo odsúhlasené konateľom našej spoločnosti)