Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom
Objednajte si denný súhrn správ
Vyberiete si len témy, ktoré vás zaujímajú.
Zasielanie newslettra kedykoľvek vypnete.

Jarabinky spúšťajú tretiu etapu, vo vežiaku bude len 38 bytov

13.06.2017, 14:08 | Daniel Suchý | © 2017 News and Media Holding

Pol roka po začiatku výstavby bytového komplexu Jarabinky v bratislavskom Ružinove štartuje developer Sibareal predaj aj výstavbu jeho výškovej časti. V 16-podlažnom vežiaku nazvanom Jarabinky Grande bude len 38 bytov.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 0

Výšková dominanta bola pôvodne označovaná ako tretia etapa projektu. „Pôvodne sme mali v pláne spustiť predaj výškovej budovy neskôr, no vzhľadom na neutíchajúci dopyt po nadštandardnom bývaní spúšťame už teraz predaj dominanty Jarabiniek ako samostatný projekt Jarabinky Grande,“ vysvetľuje Martin Záhorský, hlavný projektový manažér Sibarealu.

Komplex vyrastá na 1,7-hektárovom pozemku medzi Mlynskými nivami a Jarabinkovou ulicou. Výstavba sa začala šesťpodlažnými blokmi smerom od Jarabinkovej. Najvyššia budova sa už začala stavať na rohu Mlynských nív pri centrále SEPS.

Jarabinky Grande - vizualizáciaZdroj: Sibareal

Nízky počet bytov znamená, že do siedmeho poschodia budú len štyri byty na podlaží, vyššie po dva byty a na dvoch najvyšších poschodiach budovy budú priestranné byty typu penthouse s 360-stupňovým výhľadom.

Spolu je v ponuke 12 dvojizbových, 18 trojizbových a šesť štvorizbových bytov s výmerami od 56 do 85 štvorcových metrov na nižších podlažiach a od 104 do 278 štvorcových metrov na vyšších poschodiach. Developer sľubuje klientom možnosť dispozičných úprav aj spájania bytov aj cez celé poschodie.

Neprehliadnite

Ceny za štvorcový meter sa pohybujú od necelých dvetisíc do takmer 2 300 eur, pričom v cene je aj pivničná kobka. Samotné byty tak stoja od 126-tisíc do takmer štyristotisíc, dva najväčšie nemajú zverejnenú cenu. V podzemnej garáži bude k dispozícii viac ako osemdesiat parkovacích miest. Ceny sa začínajú od necelých 14-tisíc eur.

Celý komplex Jarabinky pozostáva z 385 jedno- až štvorizbových bytov a penthousov, 597 parkovacích miest, 23 komerčných priestorov v nákupnej pasáži, vrátane supermarketu, škôlky a fitnesscentra. Bloky vytvárajú dva uzavreté dvory s detskými ihriskami. Dokončenie je plánované koncom budúceho roka.

Výstavba projektu sa začala ešte pod pôvodným názvom Jarabiny už v roku 2007 pod palcom developera Atlas Real. Firma stihla pred krachom postaviť celú podzemnú časť a päť podlaží výškovej budovy. Práce sa zastavili v roku 2009.

Jarabinky - nová vizualizácia pôvodného projektu JarabinyZdroj: Sibareal

Po kríze prevzal podiel v Jarabinách generálny dodávateľ stavby Váhostav – SK. Projekt prekreslil a plánoval pokračovať vo výstavbe. Firma sa však dostala do reštrukturalizácie a projekt s pripravenou dokumentáciou predala súčasnému vlastníkovi patriacemu pod Majetkový Holding.

Už v dokumentácii Váhostavu sa písalo o nutnosti odstrániť niektoré rozostavané časti. V súlade s tým bola zbúraná práve dlho chátrajúca kostra výškovej stavby, ktorá sa realizuje nanovo.

Projekt developersky zabezpečuje Sibareal patriaci pod Pro Partners Holding, ktorý má na konte rezidenčné projekty ako Jurský obytný park, Nová Nitra alebo bytovku v Stupave. Podieľal sa aj na rozvoji lyžiarskeho strediska Martinské hole či rekonštrukcii termálneho kúpaliska a aquaparku v Kováčovej a spolupracuje aj na projekte Stein2.

Jarabinky - aktuálny stav výstavbyZdroj: TRENDreality.sk

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 0

Tagy Jarabinky, Sibareal

Diskusia (0 reakcií)

Realitná inzercia

Ponuka bytov v Panorama City

Ponuka bytov v Panorama City HERRYS ponúka na predaj a prenájom byty v rezidenčnom projekte Panorama City. Pozrite si našu ponuku bývania s krásnym výhľadom na Bratislavu.

Nobelova - obchodné priestory

Nobelova - obchodné priestory HERRYS ponúka na predaj obchodné priestory v projekte Nobelova. Rozbehnite svoje podnikanie na skvelom mieste - ceny od 43 236 EUR bez DPH.

City Park Ružinov

City Park Ružinov BOND Reality ponúkajú exkluzívne na predaj byty v projekte City Park Ružinov. Na kúpu vám stačí 10% z ceny bytu. Bezkonkurenčné ceny a občianska vybavenosť.

TRNAVSKÁ RESIDENCE

TRNAVSKÁ RESIDENCE Trnavská Residence je TOP ponukou ako investícia alebo ako štartovacie byty. K dispozícií budú 1-2 izb. byty. Bližšie informácie Vám poskytnú naši predajcovia

Hypokalkulačka na výpočet hypotéky s RPMN

Hypokalkulačka na výpočet hypotéky s RPMN Poradíme vám ako vybaviť výhodnú hypotéku bez stresu a námahy. Úverové ponuky zo všetkých bánk vám pripraví hypotekárny broker zo spoločnosti Smart Brokers.

Hľadáte priestory pre nové možnosti?

Hľadáte priestory pre nové možnosti? Ponúkame na predaj a prenájom nebytové a obchodné priestory v priamom centre Bratislavy – Námestie SNP 15 – roh námestia SNP a Kamenného nám.

Prenájom kancelárií CBC 3|4|5 Karadžičova

Prenájom kancelárií CBC 3|4|5 Karadžičova Kancelárie štandardu A v budovách so zelenou - BREEAM certifikáciou. Reprezentatívne priestory, výhodná lokalita, maximálne pohodie, široká paleta služieb.

Moderné bývanie neďaleko Bratislavy

Moderné bývanie neďaleko Bratislavy • Ružová ulica - Senec • 3-izbový byt s vlastným kúrením • podlahová plocha bytu 64 m2 + terasa 10 m2 • tichá novovybudovaná lokalita

Pridať inzerát