Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom
Objednajte si denný súhrn správ
Vyberiete si len témy, ktoré vás zaujímajú.
Zasielanie newslettra kedykoľvek vypnete.

Jarabinky štartujú výstavbu, zdržali ich odvolania

14.12.2016 | Daniel Suchý | © 2016 News and Media Holding

S päťmesačným meškaním sa začala výstavba bytového komplexu Jarabinky v bratislavskom Ružinove. Reštart ešte pred krízou rozostavaného projektu plánovaný pôvodne na jún zdržali odvolania proti vydanému stavebnému povoleniu.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 3

Tagy

Sibareal

Oživenie projektu po siedmich rokoch od pozastavenia výstavby ohlásil nový developer Sibareal v apríli tohto roku. Krátko na to spustil predaj prvej fázy a začiatok výstavby ohlásil na jún. Za generálneho zhotoviteľa stavby vybral Strabag Pozemné a inžinierske staviteľstvo a financovanie získal od Tatra banky.

Právoplatné stavebné povolenie však projekt získal až 18. novembra. Následne sa rozbehli aj práce na stavbe, ktoré potrvajú dva roky. Celý komplex má byť dokončený v decembri 2018.

Developer vysvetľuje meškanie začiatku výstavby tým, že správoplatnenie stavebného povolenia trvalo až 186 dní namiesto obvyklých šesťdesiatich. Za zdržaním sú podľa jeho slov opakované pripomienky jedného subjektu, ktorý sa už stal verejne známy tým, že účelovo sabotuje proces desiatok stavebných konaní po celom Slovensku. Stavebný úrad ani jednu z pripomienok neuznal ako opodstatnenú.

Jarabinky - vizualizáciaZdroj: Jarabinky

Jarabinky vyrastú v zóne Mlynské Nivy – Západ medzi Jarabinkovou ulicou a Mlynskými nivami. Výstavba má postupovať v troch etapách smerom od Jarabinkovej ulice. Najprv tak vyrastú šesťpodlažné bloky s vnútornými dvormi a ako posledná má byť dokončená najvyššia budova, ktorej skelet stojí už roky vedľa sídla SEPS.

Komplex spolu prinesie 385 jedno- až štvorizbových bytov a penthousov, 597 parkovacích miest, 23 komerčných priestorov v nákupnej pasáži, vrátane supermarketu, škôlky a fitnesscentra. V predaji sú zatiaľ byty v dvoch blokoch prvej etapy.

Ceny sa pohybujú okolo 2 200 eur za štvorcový meter v štandarde s pivničnou kobkou. Voľné jednoizbové byty s plochou vyše 40 m2 sa predávajú od 97-tisíc eur, trojizbové byty s výmerou 65 m2 stoja od 148-tisíc eur.

Neprehliadnite

„Dispozičné riešenie bytov je prispôsobené súčasným požiadavkám na ich vnútorné vybavenie a zároveň budúcim majiteľom necháva priestor na úpravy podľa vlastných predstáv. Projekt počíta aj s vyhľadávaným konceptom vlastného, voči verejnosti uzavretého dvora, ktorý obyvateľom Jarabiniek zabezpečí dostatok súkromia a bezpečia,“ opisuje Martin Záhorský, hlavný projektový manažér spoločnosti Sibareal.

Jarabinky - fázy projektuZdroj: Jarabinky

Investorom projektu je spoločnosť Jarabiny Invest, ktorej stopercentným akcionárom je akciovka Majetkový Holding. Investorom a väčšinovým spoluvlastníkom bola už od začiatku projektu s pôvodným názvom Jarabiny.

V januári tohto roku prevzala aj podiel Váhostavu - SK, ktorý ho získal po kríze ako pôvodný generálny dodávateľ. Stavebná firma začala projekt prispôsobovať novým podmienkam na trhu, dostala sa však do reštrukturalizácie.

Jarabinky - aktuálny stav stavbyZdroj: Martina Brunovská

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 3

Tagy Sibareal

Realitná inzercia

PRENÁJOM - Ponuka bytov v Panorama City

PRENÁJOM - Ponuka bytov v Panorama City HERRYS ponúka na prenájom byty v rezidenčnom projekte Panorama City. Pozrite si našu ponuku bývania s krásnym výhľadom na Bratislavu.

HERRYS hľadá najlepších ľudí do tímu

HERRYS hľadá najlepších ľudí do tímu Otvorili sme 2 nové pracovné pozície v realitnej kancelárii HERRYS v Bratislave. Pozrite si aké - viac info v linku.

Moderné alebo klasické domy Dedinka

Moderné alebo klasické domy Dedinka Vyberte si moderný alebo klasický 4-izbový bungalov v lokalite s vlastným jazerom a lesoparkom. Ceny domov už od 157 tis. EUR.

Nové byty v Podunajských Biskupiciach

Nové byty v Podunajských Biskupiciach 1 až 4 izbové byty v dobrej cene na Kazanskej ulici, v bratislavskej Vrakuni

VILADOMY MARIANKA

VILADOMY MARIANKA 4-izbové byty vo viladome s vlastnou záhradou, terasou a dvomi parkovacími miestami v cene bytu. Nepremeškajte predpredajovú zľavu 5000 EUR z cenníkovej ceny!

Rodinné domy ELEVEN na Kolibe

Rodinné domy ELEVEN na Kolibe Doprajte si luxus v Malých Karpatoch. Ponúkame 11 RD poskytujúcich dokonalé súkromie a bezpečnosť v obľúbenej a vyhľadávanej lokalite Bratislava – Koliba.

Prenájom 2-izbového mezonetu v Eurovea 850€

Prenájom 2-izbového mezonetu v Eurovea 850€ Smart Brokers vám ponúka na prenájom pekný 2-izbový mezonet s výľadom na Dunaj. Cena za energie a služby je 200€. Možnosť prenájmu aj parkovacieho miesta.

Nový luxusný 4-izbový mezonet v Rovinke

Nový luxusný 4-izbový mezonet v Rovinke Tento nový byt so záhradkou musíte vidieť. Nachádza blízko jazera v rodinnom dome s 3 bytmi. Dom bol kolaudovaný v 2016. V cene bytu sú aj 2 parkovacie miesta.

Kancelárske priestory na okamžitý prenájom

Kancelárske priestory na okamžitý prenájom Dve podlažia moderne zariadených kancelárskych priestorov s rozlohou 1 679 m2 na prenájom v celku, alebo po častiach: 1250 m2 alebo 429 m2.

Pridať inzerát