Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom
Objednajte si denný súhrn správ
Vyberiete si len témy, ktoré vás zaujímajú.
Zasielanie newslettra kedykoľvek vypnete.

Jarabinky štartujú výstavbu, zdržali ich odvolania

14.12.2016, 13:00 | Daniel Suchý | © 2016 News and Media Holding

S päťmesačným meškaním sa začala výstavba bytového komplexu Jarabinky v bratislavskom Ružinove. Reštart ešte pred krízou rozostavaného projektu plánovaný pôvodne na jún zdržali odvolania proti vydanému stavebnému povoleniu.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 3

Tagy

Sibareal

Oživenie projektu po siedmich rokoch od pozastavenia výstavby ohlásil nový developer Sibareal v apríli tohto roku. Krátko na to spustil predaj prvej fázy a začiatok výstavby ohlásil na jún. Za generálneho zhotoviteľa stavby vybral Strabag Pozemné a inžinierske staviteľstvo a financovanie získal od Tatra banky.

Právoplatné stavebné povolenie však projekt získal až 18. novembra. Následne sa rozbehli aj práce na stavbe, ktoré potrvajú dva roky. Celý komplex má byť dokončený v decembri 2018.

Developer vysvetľuje meškanie začiatku výstavby tým, že správoplatnenie stavebného povolenia trvalo až 186 dní namiesto obvyklých šesťdesiatich. Za zdržaním sú podľa jeho slov opakované pripomienky jedného subjektu, ktorý sa už stal verejne známy tým, že účelovo sabotuje proces desiatok stavebných konaní po celom Slovensku. Stavebný úrad ani jednu z pripomienok neuznal ako opodstatnenú.

Jarabinky - vizualizáciaZdroj: Jarabinky

Jarabinky vyrastú v zóne Mlynské Nivy – Západ medzi Jarabinkovou ulicou a Mlynskými nivami. Výstavba má postupovať v troch etapách smerom od Jarabinkovej ulice. Najprv tak vyrastú šesťpodlažné bloky s vnútornými dvormi a ako posledná má byť dokončená najvyššia budova, ktorej skelet stojí už roky vedľa sídla SEPS.

Komplex spolu prinesie 385 jedno- až štvorizbových bytov a penthousov, 597 parkovacích miest, 23 komerčných priestorov v nákupnej pasáži, vrátane supermarketu, škôlky a fitnesscentra. V predaji sú zatiaľ byty v dvoch blokoch prvej etapy.

Ceny sa pohybujú okolo 2 200 eur za štvorcový meter v štandarde s pivničnou kobkou. Voľné jednoizbové byty s plochou vyše 40 m2 sa predávajú od 97-tisíc eur, trojizbové byty s výmerou 65 m2 stoja od 148-tisíc eur.

Neprehliadnite

„Dispozičné riešenie bytov je prispôsobené súčasným požiadavkám na ich vnútorné vybavenie a zároveň budúcim majiteľom necháva priestor na úpravy podľa vlastných predstáv. Projekt počíta aj s vyhľadávaným konceptom vlastného, voči verejnosti uzavretého dvora, ktorý obyvateľom Jarabiniek zabezpečí dostatok súkromia a bezpečia,“ opisuje Martin Záhorský, hlavný projektový manažér spoločnosti Sibareal.

Jarabinky - fázy projektuZdroj: Jarabinky

Investorom projektu je spoločnosť Jarabiny Invest, ktorej stopercentným akcionárom je akciovka Majetkový Holding. Investorom a väčšinovým spoluvlastníkom bola už od začiatku projektu s pôvodným názvom Jarabiny.

V januári tohto roku prevzala aj podiel Váhostavu - SK, ktorý ho získal po kríze ako pôvodný generálny dodávateľ. Stavebná firma začala projekt prispôsobovať novým podmienkam na trhu, dostala sa však do reštrukturalizácie.

Jarabinky - aktuálny stav stavbyZdroj: Martina Brunovská

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 3

Tagy Sibareal

Realitná inzercia

PREDAJ - Záhorské sady, od 992 m2, BA IV

PREDAJ - Záhorské sady, od 992 m2, BA IV HERRYS predáva pozemky v najexkluzívnejšej časti Záhorskej Bystrice s výmerami od 992 m2 a 218 240 €. Pre viac informácií volajte na tel. číslo 0948 217 888.

Nobelova - obchodné priestory

Nobelova - obchodné priestory HERRYS ponúka na predaj obchodné priestory v projekte Nobelova. Rozbehnite svoje podnikanie na skvelom mieste - ceny od 43 236 EUR bez DPH.

City Park Ružinov

City Park Ružinov BOND Reality ponúkajú exkluzívne na predaj byty v projekte City Park Ružinov. Na kúpu vám stačí 10% z ceny bytu. Bezkonkurenčné ceny a občianska vybavenosť.

TRNAVSKÁ RESIDENCE

TRNAVSKÁ RESIDENCE Trnavská Residence je TOP ponukou ako investícia alebo ako štartovacie byty. K dispozícií budú 1-2 izb. byty. Bližšie informácie Vám poskytnú naši predajcovia

Hypokalkulačka na výpočet hypotéky s RPMN

Hypokalkulačka na výpočet hypotéky s RPMN Poradíme vám ako vybaviť výhodnú hypotéku bez stresu a námahy. Úverové ponuky zo všetkých bánk vám pripraví hypotekárny broker zo spoločnosti Smart Brokers.

Predaj a prenájom nebytových priestorov.

Predaj a prenájom nebytových priestorov. Ponúkame na predaj a prenájom nebytové/obchodné priestory v historickom centre Bratislavy – Michalská 18, Staré mesto - Pešia zóna pod Michalskou bránou.

Bývajte pri Bojnickom Zámku na top adrese.

Bývajte pri Bojnickom Zámku na top adrese. Na predaj vynikajúco riešený, štýlový 4izb. byt s terasou. Situovaný na prestížnej adrese, Pribinova ulica, v projekte KONDOMÍNIUM v Bojniciach.

WONDER 5i-dom plný moderných technológií

WONDER 5i-dom plný moderných technológií 150m2 úžitkovej plochy-ŠPIČKOVÁ TRIEDA A1- DREVENÉ 3-sklené okná- REKUPERÁCIA- 5-ČLENNÁ domácnosť- natočený na SVETOVÝ JUH- dômyselný PôDORYS

Pridať inzerát