Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Javorová alej na Čiernej Vode

08.04.2010, 00:03 | Ľuboš Mistrík | © 2010 News and Media Holding

Neďaleko centra obce blízko Bratislavy začína výstavba sietí pre 150 pozemkov

  • Tlačiť
  • 7

V tradičnej „satelitnej“ lokalite hlavného mesta sa na jar tohto roku rozbieha budovanie sietí pre ďalšiu obytnú zónu. Blízko centra Čiernej Vody v lokalite Čerešňové rozostavajú prístupovú cestu pre projekt Javorová alej, ktorý prinesie 148 rodinných domov.

Celé územie má rozlohu 111-tisíc štvorcových metrov, z toho stavebné pozemky zaberú približne 85-tisíc m2. Na 112 pozemkoch majú vyrásť samostatne stojace rodinné domy, zvyšok sa chystá pre radové domy. Ceny pozemkov dosahujú 107 až 117 eur/m2 vrátane dane a inžinierskych sietí, na výber sú výmery od šiestich po jedenásť árov.

„Zatiaľ máme predané tri parcely,“ pre TRENDreality.sk hovorí Iveta Valentová, konateľka predávajúcej realitnej kancelárie Conto Real. Ďalšie sú rezervované, investor začal s ponukou len nedávno. Vzhľad domov, či napríklad typ striech nemá byť v budúcnosti výraznejšie regulovaný.

Na pozemkoch sa plánujú aj dve budovy občianskej vybavenosti, pre ktoré majiteľ parciel hľadá spoluinvestora. Podľa I. Valentovej si tu do budúcna predstavujú najmä obchody, banku, či poštu.

javorovaalej.jpg

S výstavbou prístupovej cesty sa má začať v najbližších dňoch, územné rozhodnutie získala obytná zóna už vlani v lete. Siete stavia spoločnosť Thermostav, s.r.o., dokončené majú byť do konca roka 2011.

Vlastníkom pozemkov je fyzická osoba, ktorej meno realitná kancelária nezverejňuje. Zóna Javorová alej bola v pripomienkovaní EIA v lete 2008, vtedy sa počítalo s o niečo skorším štartom výstavby.

Vizualizácia – Javorová alej

  • Tlačiť
  • 7

Tagy Čierna voda, obytná zóna

Súvisiace články

Obrovský Malý raj pri Grobe

Talianske mestečko má mať 730 domov a vyše 900 bytov, nákupné centrum a jazero (Aktualizované o ceny) 6

Triangel pred sťahovaním

Právnici stavajú domy na Čiernej Vode

Grunt ide na Čiernu Vodu

Vallo ide stavať stovky bytov, mesto spúšťa prvú architektonickú súťaž