Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Jégého alej IV už rastie

06.11.2014, 13:00 | Ľuboš Mistrík | © 2014 News and Media Holding

Oproti zimnému štadiónu Ondreja Nepelu v hlavnom meste sa objavujú prvé znaky ďalšej novostavby v rámci komplexu Jégého alej. Za pumpou OMV na pozemku spájajúcom Trnavskú a Stodolovu ulicu developerská skupina Finep rozbehla výstavbu štvrtej fázy.

  • Tlačiť
  • 0

V rámci nej vznikne 21-podlažný vežiak a nižšia trojpodlažná budova podobnej architektúry ako dokončená tretia fáza. Počíta sa so 153 bytmi a 41 apartmánmi. Pri spustení predaja vlani v novembri ešte neboli známe ceny, dnes oficiálny web prináša podrobnosti.

Voľných je štyridsať jednotiek, ich ceny sa po prepočte pohybujú na úrovni 1 900 až 2 100 eur/m2 s DPH. Napríklad jednoizbový byt s výmerou 49 m2, možnosťou prestavania na dvojizbový a balkónom stojí podľa poschodia a orientácie 85- až vyše 110-tisíc. Voľné trojizbové byty sú zasa v ponuke za viac než 190-tisíc. Ide o vybavenie v štandarde, ceny sú vyššie ako predtým.

Parkovanie je zabezpečené v podzemných garážach, vonku i na prízemí, niektoré státia už pribudli spolu s treťou fázou. Štvrtá má priniesť približne 270 miest. Dokončenie je naplánované na august 2016.

Finep v blízkosti štadióna postaví celkovo takmer tisícku bytov. Prvú fázu tvorí nižší objekt pozdĺž Jégého s obchodnými priestormi v parteri. Spolu s druhou v podobe existujúceho vežiaka na Jégého pribudlo zhruba 500 bytov. K tomu developer pridal 213 jednotiek v tretej fáze. Prešla hodnotením v rámci Rande s realitou.

Jégého alej IV (1)

Jégého alej IV (1)Zdroj: Finep

Developerská skupina nedávno do vlastníctva získala nábytkový dom Atrium na petržalskej Einsteinovej ulici. Pripravuje aj 22-podlažný obytný vežiak Premiére na Šancovej ulici miesto rozostavaného skeletu. Mesto, aktivisti i investori sa niekoľko rokov sporili o výšku objektu.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy Finep, Jégého alej

Diskusia (0 reakcií)