Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom
Objednajte si denný súhrn správ
Vyberiete si len témy, ktoré vás zaujímajú.
Zasielanie newslettra kedykoľvek vypnete.

Jégého alej s 500 bytmi už kopú

10.05.2007, 16:14 | Ľuboš Mistrík | © 2007 News and Media Holding

Český Finep naštartoval výstavbu bytovky s 21 poschodiami v bratislavskom Ružinove.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 0

Developerská spoločnosť Finep & partners z Českej republiky včera poklepaním základného kameňa začala výstavbu jedného z najväčších slovenských rezidenčných komplexov na bratislavskej Jégého ulici. Jégého alej ponúkne o dva roky takmer pol tisícky bytov a apartmánov.

Ako minulý rok eTREND krátko informoval, v atraktívnej lokalite na rozhraní širšieho centra a bratislavského Ružinova vyrastie komplex zložený z troch objektov. Dominantou bude 21-poschodová veža orientovaná na Záhradnícku ulicu. Ďalšie budovy budú dvanásť- a pätnásťpodlažné.

Približne polovica z celkového počtu 485 bytov je podľa predsedníčky predstavenstva spoločnosti Finep Jégého Alej, a.s., Kataríny Lindbergh, v súčasnosti rezervovaná. Ceny sa pritom pohybujú od zhruba 48 do 65 tisíc korún za štvorcový meter s DPH pri bytoch s veľkosťou 40 až 210 štvorcov.

jegeho1.jpg

Parkovacie miesta pre obyvateľov a návštevníkov komplexu vytvoria v podzemí a na prízemí. Prvé poschodie poslúži pre obchody, služby a reštaurácie. Projekt rozdelený na dve etapy plánujú ukončiť koncom leta 2009. Celkové náklady pritom dosiahnu necelú miliardu slovenských korún.

Jégého alej vyrastie v časti chátrajúceho areálu zrušenej cvernovky, ktorú obyvatelia hlavného mesta poznajú najmä vďaka historickej ružovej budove zo začiatku 20. storočia. Tá však vrátane ďalších továrenských budov patrí inému majiteľovi. 

V tesnej blízkosti projektu by mala vyrásť aj dvestobytová, rovnako 21-podlažná, veža Greenfields od rovnomenného družstva. Finep s Greenfieldom pri developovaní územia úzko spolupracuje. Ďalšími projektmi v blízkosti, o ktorých eTREND informoval, sú vyše dvadsaťposchodový objekt spoločnosti Egil a bytovo-hotelová veža Residence Tower. S výškou okolo 107 metrov a viac ako 30. poschodiami má ísť o jednu z najvyšších budov v Bratislave. Na dohľad stojí aj zatiaľ najvyšší bytový dom v meste, 29-poschodová Glória.

Česká developerská spoločnosť Finep & partners projektom Jégého alej reálne prichádza na slovenský trh. Doma má za sebou jedenásť obytných domov, pričom predala viac ako 4000 bytov. Zaujímavý je jej projekt výmeny starého bytu za nový, keď Finep pri kúpe nového bytu započíta hodnotu starého bytu zákazníka. Jégého alej však podľa K. Lindberghovej aktivity firmy na Slovensku len odštartovala, plány sú širšie.

Spoluinvestorom projektu v Ružinove je realitný Czech and Slovak Property Fund, ktorý sa sústreďuje na stredne veľké projekty s minimálnou hodnotou 300 miliónov korún. Peniaze doň vložila Česká i Slovenská sporiteľňa. Zatiaľ vložil do nehnuteľností zhruba 400 mil. eur (14 mld. Sk). 

Vizualizácia - Finep

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 0

Diskusia (0 reakcií)

Realitná inzercia

Ponuka bytov v Panorama City

Ponuka bytov v Panorama City HERRYS ponúka na predaj a prenájom byty v rezidenčnom projekte Panorama City. Pozrite si našu ponuku bývania s krásnym výhľadom na Bratislavu.

Bývanie pre váš každodenný úsmev

Bývanie pre váš každodenný úsmev HERRYS exkluzívne ponúka na predaj byty v projekte NOBELOVA. Dostupné bývanie pre každého. V ponuke 1i až 4i byty v poslednej etape projektu za výborné ceny.

Hypokalkulačka na výpočet hypotéky s RPMN

Hypokalkulačka na výpočet hypotéky s RPMN Poradíme vám ako vybaviť výhodnú hypotéku bez stresu a námahy. Úverové ponuky zo všetkých bánk vám pripraví hypotekárny broker zo spoločnosti Smart Brokers.

KRÁSNE RODINNÉ BÝVANIE - ZÁHORSKÁ BYSTRICA

KRÁSNE RODINNÉ BÝVANIE  - ZÁHORSKÁ BYSTRICA Vyberte si bývanie v nádhernom byte s vlastnou predzáhradkou, v byte s balkónom a lodžiou, či byte na najvyššom poschodí s veľkou terasou v príjemnej lokalite.

Prenájom kancelárií CBC 3|4|5 Karadžičova

Prenájom kancelárií CBC 3|4|5 Karadžičova Kancelárie štandardu A v budovách so zelenou - BREEAM certifikáciou. Reprezentatívne priestory, výhodná lokalita, maximálne pohodie, široká paleta služieb.

Realitná kancelária a hypotekárne centrum

Realitná kancelária a hypotekárne centrum Vaše úvery a nehnuteľnosti riešime ako naše vlastné. Vaša spokojnosť a vaše odporúčania sú základom nášho úspechu.

Alej Hrušov

Alej Hrušov Predaj stavebných pozemkov s kompletnými IS na výstavbu rodinných domov, pozemky od 500 - 1200 m² v peknom prostredí dunajskej hrádze v Kalinkove.

Bývajte pri Bojnickom Zámku na top adrese.

Bývajte pri Bojnickom Zámku na top adrese. Na predaj vynikajúco riešený, štýlový 4izb. byt s terasou. Situovaný na prestížnej adrese, Pribinova ulica, v projekte KONDOMÍNIUM v Bojniciach.

Pridať inzerát