Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Jesenský vŕšok dokončia do konca roka

31.07.2013, 05:40 | Ľuboš Mistrík | © 2013 News and Media Holding

V Banskej Bystrici vyrastá druhá etapa novostavby

  • Tlačiť
  • 0

V stredoslovenskom meste naplno beží výstavba druhej fázy projektu pomenovaného Jesenský vŕšok. Etapa označená ako B vzniká na rohu ulíc Komenského a Profesora Sáru.

Spoločnosť Iwwi, s.r.o., pokračuje výstavbou 64 bytov, z čoho niektoré vznikli spájaním menších. Podľa oficiálnej webstránky je pätnásť z nich momentálne predaných.

Ich cenovky sa pohybujú v rôznej výške podľa orientácie i poschodia, úroveň je niekde od 1 100 po viac než 1 700 eur za štvorcový meter vrátane DPH. Napríklad trojizbový byt s výmerou 90 m2 a balkónom stojí necelých 140-tisíc.

Samotná bytovka má šesť poschodí, na prízemí vznikne trinásť parkovacích miest, jedno stojí 15-tisíc eur. Okrem toho sú v ponuke aj vonkajšie státia za 5-tisíc. Má ich vzniknúť 38, v prípade záujmu ešte investor pridá ďalšie.

Jesenský vŕšok - etapa B

V rámci projektu je už ukončená hrubá stavba, termín dokončenia je naplánovaný na koniec tohto roka. Jesenského vŕšok B začali stavať vlani na jeseň po tom, čo firma dopredala väčšinu bytov z prvej fázy.

Práve situácia na trhu a vývoj predaja v úvodnej etape bol dôvodom odloženia výstavby druhej na nejaký čas. Investor čakal na dopredanie väčšiny bytov, aby sa mohol pustiť do budovania ďalších.

Jesenský vŕšok A priniesol takmer stovku bytov, dokončili ho pred viac než štyrmi rokmi. Ich ceny sa pohybovali na úrovniach okolo 43- až 47-tisíc Sk/m2.

Banská Bystrica je v súčasnosti miestom pre viacero menších i väčších novostavieb. Vzniká Biely dom, Uhlisko, či Rudlovský potok. Okrem toho prebieha búranie v areáli bývalých závodov Slovenka, ktoré má uvoľniť priestor polyfunkčnému projektu.

Vizualizácia - Jesenský vŕšok

  • Tlačiť
  • 0

Diskusia (0 reakcií)