Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Jurský Park pri Bratislave dokončujú

29.05.2009, 11:43 | Ľuboš Mistrík | © 2009 News and Media Holding

Developer vo Svätom Jure ponúka ďalšie byty a stavebné pozemky.

  • Tlačiť
  • 1

Osem hektárov v smere zo Svätého Jura do Pezinka je rozostavaných od roku 2006. V lokalite je celkovo 274 bytov v desiatich bytovkách, radové rodinné domy i stavebné pozemky. Aktuálne prebieha výstavba posledných dvoch bytových domov a príprava ďalšieho územia pre predaj pozemkov. Neskôr má pribudnúť hokejová hala a škôlka, projekt Jurský Park je pod krídlami Bencont Development.

„Prvá a druhá etapa je vypredaná,“ hovorí Daniel Gálik, podpredseda predstavenstva Bencontu. To znamená 144 bytov, ktoré boli v cenách okolo 40-tisíc Sk/m2 vrátane DPH. V predaji je tretia dokončená a štvrtá rozostavaná etapa, kde ceny po 15 až 18-percentnej zľave dosahujú 1 500 eur. Developer organizoval predposledný májový víkend aj deň otvorených dverí, ktorý si D. Gálik pochvaľuje. Podľa neho za ten týždeň predali 10 bytov.

jurskypark1.jpg

V lokalite sa nachádza aj desiatka radových rodinných domov, z ktorých je voľná polovica. Tu cena dosahuje takmer 1 400 eur/m2. Okolo firma rozpredala stavebné pozemky, ďalších 25 chystá v rámci piatej etapy, v súčasnosti rozkopanej. „V auguste budú parcely zasieťované,“ spresňuje D. Gálik. Ich ceny dosahujú 119 až 132 eur/m2.

Bencont samotný vzhľad domov neobmedzuje, hlavným regulatívom je status centra mesta ako pamiatkovej rezervácie. Jurský Park leží v ochrannej línií, preto sú dovolené napríklad len šikmé strechy. Určené sú aj ďalšie podmienky.

V súčasnosti sa pracuje na príprave škôlky, objektu služieb a obchodu a hokejovej hale. „Na škôlku je vydané územné rozhodnutie, my poskytneme pozemky a mesto ju postaví na vlastné náklady,“ hovorí D. Gálik. Menší zimný štadión má už taktiež vydané územné rozhodnutie, jeho plocha dosiahne 3-tisíc m2.

jurskypark2.jpg

Celý projekt si vyžiadal 20 miliónov eur, financujúcou bankou je Slovenská sporiteľňa. Obytnú zónu ohraničuje z jednej strany železnica Bratislava – Žilina, zo strany druhej štvorprúdová cesta Bratislava – Pezinok. Spoločnosť chce vybudovať zvukovú bariéru pozdĺž cesty, zatiaľ sa však nedohodla so samosprávnym krajom.

Jurský Park pôvodne patril Sibarealu, dcérskej spoločnosti Sibamacu. Sibareal patrí do portfólia Pro Partners Holding, a.s., ktorý sa v minulom roku rozdelil. Projekty cestovného ruchu si holding ponechal, developerské projekty šli do portfólia novovytvorenej skupiny Bencont. Tá okrem Jurského Parku stavia aj v Martine a dokončila apartmány Família v Novom Smokovci. Predsedom predstavenstva Bencont Group je Peter Huňor známy najmä z Fondu národného majetku.

Foto – Bencont Development

  • Tlačiť
  • 1

Súvisiace články

Stovky bytov a domov v Slovenskom Grobe

Rozsiahla výstavba rodinných domov na Čiernej Vode preskočila aj do ďalšej obce 1

Odchod z paneláku na vidiek

Ľudia z lievikov trpia na dopravu

V Pezinku začnú stavať 180 bytov

V Pezinku bude LaVita