Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom
Objednajte si denný súhrn správ
Vyberiete si len témy, ktoré vás zaujímajú.
Zasielanie newslettra kedykoľvek vypnete.

K projektom na Kolibe pribudne Bella Vita

17.03.2017 | Daniel Suchý | © 2017 News and Media Holding

Do radu rýchlo pribúdajúcich nových bytových projektov na bratislavskej Kolibe pribudne ďalší. Bella Vita Residence prinesie 120 bytov v šiestich domoch a dvesto parkovacích miest. Vyrásť má na takmer hektárovom pozemku pri Sliačskej a Tupého ulici.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 1

Tagy

TREND.24

Na pozemku ohraničenom obomi ulicami a úzkym pozemkom oddeľujúcim ho od železničnej trate sú naprojektované dve rovnobežné trojice radových bytových domov s výškou štyri podlažia plus samostatné ustúpené poschodie v každej zo sekcií. „Krajné sekcie sú doplnené o balkónové a terasové priestory vystupujúce pred priečelie objektu,“ píše sa v zámere predloženom na posúdenie štátnym orgánom.

Spolu tu má vzniknúť 54 dvojizbových, 60 trojizbových a šesť štvorizbových bytov. V priestore medzi domami je plánovaná oddychová zóna s ihriskom aj s gastro prevádzkami s plochou 568 štvorcových metrov.

Bella Vita ResidenceZdroj: BestWine

„Hlavné vstupy do objektov sú orientované na juhozápad smerom ku Karpatom s využitím vhodného preslnenia bytov. Vstupy sú orientované vždy ku chodníkom a pešej zóne, ktorá sa tiahne stredom pozemku medzi bytovými domami,“ opisuje zámer.

Parkovanie je zabezpečené v podzemných garážach, samostatné budú pod obomi trojicami domov a tretia vznikne v priestore medzi nimi. Spolu tu má byť 153 stojísk, ďalších 47 parkovacích miest vznikne na nadzemných parkoviskách, pozdĺž Tupého a popri vnútroblokovej komunikácii. Obslúžiť ich majú tri samostatné vjazdy.

Bella Vita ResidenceZdroj: BestWine

Navrhovateľom zámeru a vlastníkom pozemkov je spoločnosť BestWine, ktorá vlastní v lokalite aj ďalšie pozemky. Výstavba by mala trvať rok, celkové náklady odhaduje investor na 11 miliónov eur.

Bella Vita Residence doplní pás novej zástavby ťahajúci sa nad Tupého ulicou od železničného depa až po Sliačsku ulicu. Vyrastie hneď oproti projektu Vinohradis postavenému v rokoch 2007 – 2010. Na ten medzičasom nadviazala ďalšia výstavba v podobe projektov ako Eleven, Nová Koliba, Park pod Kolibou, Belaria (hodnotili sme v Rande s realitou) či nad nimi Grand Koliba.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 1

Tagy TREND.24