Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

K vežiaku na Šancovej prilepí developer Finep druhý projekt

11.09.2017, 05:01 | Tomáš Vašuta | © 2017 News and Media Holding

Jeden z najkontroverznejších a najdiskutovanejších projektov v Bratislave sa rozširuje. Spoločnosť Finep Premiére predložila úradom zámer, ktorého cieľom je k vežiaku na Šancovej ulici v Bratislave pristavať päťpodlažný polyfunkčný objekt s názvom Endlicher House.

  • Tlačiť
  • 4

Po tom, čo developer Finep rozmrazil dostavbu projektu Premiére, predstavuje ďalšie plány v predmetnej lokalite. Na rohu Šancovej a Beskydskej ulice navrhol stavbu polyfunkčného objektu občianskej vybavenosti, ktorá má vyplniť nevyužívané územie pokryté náletovou zeleňou.

Trojuholníkový pôdorys 

Objekt má mať trojuholníkový pôdorys a má pozostávať z troch podzemných a piatich nadzemných podlaží. Na prvom podzemnom a prvom nadzemnom podlaží majú byť situované prenajímateľné komerčné priestory so vstupom priamo zo Šancovej ulice.

Endlicher HouseZdroj: EIA/Finep Premiére

Na rovnakých podlažiach majú byť umiestnené aj garážové stojiská, ktoré majú vyplniť aj priestor na druhom a treťom podzemnom podlaží. Vstup do nich je riešený cez susedný projekt Premiére. Objekt má pritom obsluhovať 40 parkovacích miest.

Dvadsiatka apartmánov

Na druhom až piatom nadzemnom podlaží majú byť umiestnené jednotky prechodného bývania. Celkovo chce investor vytvoriť 22 apartmánov a štúdií, ktoré má dopĺňať jeden komerčný priestor. „Skladba ubytovacích jednotiek pozostáva z jednoizbových štúdií, dvojizbových, trojizbových a štvorizbových apartmánov. V návrhu je štruktúra bytov založená v prevažnej miere na optickom prepojení kuchyne s obývacou izbou,“ píše sa v zámere.

Neprehliadnite

So začiatkom stavebných prác počíta developer v druhom štvrťroku budúceho roka. Výstavba by mala byť ukončená do konca roku 2019. Celkové náklady na realizáciu vyčíslil na 1,7 milióna eur. Developer pritom poukazuje na to, že sa celý projekt oproti pôvodným plánom zmenšoval.

Zmena dopravy

Zaujímavosťou je, že projekt predpokladá zmenu organizácie dopravy v okolí. „Na Beskydskej ulici dôjde k zmene organizácie dopravy z jednosmernej ulice na čiastočne obojsmernú ulicu a to v úseku od vjazdu–výjazdu do objektu až po križovatku Čajákova–Beskydská,“ píše sa v zámere. Práve presmerovanie dopravy na Beskydskú ulicu sa stretlo s nevôľou tamojších obyvateľov, ktorí sa obávajú neúmerného dopravného zaťaženia.

Endlicher HouseZdroj: EIA/Finep Premiére

Finep ohlásil reštart skeletu na Šancovej ulici koncom roka 2015. Napriek protestom a petíciám sa developer rozhodol zrealizovať 23-podlažnú verziu, ktorá v lokalite výrazne vyčnieva nad okolitou výstavbou. Predaj bytov v projekte spustil na jar. Pri uvedení sa priemerné ceny pohybovali od 2 529 do 2 619 eur za štvorcový meter. Napríklad najlacnejšou jednotkou bolo jednoizbové štúdio s rozmerom 44,3 štvorcového metra. Developer zaň pýtal necelých 121-tisíc eur.

  • Tlačiť
  • 4

Tagy PR články