Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Karlova Ves a Dúbravka sa spolu postavili proti vežiakom s vyše 300 bytmi

14.03.2019, 05:01 | Martin Poláš | TASR

V lokalite Krčace na rozmedzí Karlovej Vsi a Dúbravky chce investor postaviť dva bytové domy s 332 bytmi, súčasťou projektu je aj obchodný dom pod oboma vežiakmi. Mestským častiam sa projekt nepozdáva a obe sa voči nemu postavili.

  • Tlačiť
  • 13

V oživenom projekte, ktorý aktuálne nesie názov Duby, počíta developer s výstavbou dvojice polyfunkčných domov na spoločnej podnoži. Vežiaky majú mať 16 respektíve 18 podlaží.

Projekt pôvodne predstavili ešte v roku 2016, neskôr prešiel úpravami a so zmenenou podobou išiel projekt vlani na posúdenie vplyvov na životné prostredie.

Nie je v súlade s územným plánom

Do procesu EIA vstúpila tento rok Karlova Ves, ktorá úradom poslala stanovisko, podľa ktorého navrhnutý projekt objemovo aj kompozične nie je pre dané územie vhodný a nesúhlasila s jeho realizáciou. Zároveň konštatovala, že navrhovaná činnosť nie je v súlade s platným Územným plánom Bratislavy.

Neprehliadnite

Duby majú vyrásť na svahovitom teréne oproti objektu Iuventy, ide o rozvojové územie určené na zmiešanú funkciu bývania a občiansku vybavenosť pozdĺž Karloveskej ulice, ako aj na nízkopodlažnú zástavbu obytného územia a na záhrady, záhradkárske a chatové osady v dotyku s lesmi Devínskej Kobyly. Navrhovaná činnosť, ktorej cieľom je postaviť dva vysokopodlažné objekty, nie je preto podľa samosprávy v súlade s územným plánom.

Investor projektu zatiaľ Karlovej Vsi neposkytol úplnú štúdiu, respektíve projektovú dokumentáciu, ktorá by poskytla ucelený pohľad na projekt. Podľa hovorcu mestskej časti Branislava Heldesa čiastočné 

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS
s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 13

Tagy Dúbravka, Duby, In Group, Karlova Ves